Áčko první zápasy nezvládlo

V sobotu a neděli byly na programu první dvě kola Divize D. V sobotu se letohradské áčko představilo v domácím prostředí proti Hornets Brno, v neděli pak zajíždělo do Třeště, kde se utkalo s Dačicemi.

Vstup do utkání proti Letohrad – Brno vyšel lépe hostům. Již po minutě a půl šli do vedení. O třicet vteřin později ale kontroval Jan Skalický a srovnal. V sedmé minutě dostali hosté šanci přesilové hry, kterou ale nevyužili. Stejně si počínali domácí v 10., respektive 15. minutě. Na další branku si diváci museli počkat až do 18. minuty, kdy se prosadil Baláš. Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům srovnat. Letohrad pak dostal výhodu další přesilové hry, kterou opět nevyužil. Dokonce v ní dostal sám branku a Brno šlo opět do vedení. Na začátku třetí třetiny hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí pak dostali možnost dalších dvou přesilových her, ale opět bez úspěchu. Hostům se poté podařilo opět navýšit skóre a utkání bylo rozhodnuto.

FBC LETOHRAD – HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ 2:6 (2:1, 0:2, 0:3)

Branky: 2. Skalický Jan (Marek), 18. Baláš (Doleček Jakub)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Petr Doleček, David Lauterbach, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Vojtěch Marek, Vojtěch Náhlík, Jakub Rajnštajn, Marek Švec, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Dnes jsme narazili na výborně fyzicky i florbalově vybaveného soupeře. Z naší strany hromada spálených šancí, ale to samé platí i o soupeři. Zasloužená, ale špatný výsledek. Gratuluji soupeři a přejeme šťastnou cestu domů.“

Nedělní utkání opět začal lépe soupeř, avšak Jiruška držel svou svatyni až do osmé minuty, kdy v rozmezí 57 vteřin dostal dvě branky. Ještě hůře bylo o tři minuty později, kdy domácí tým přidal třetí branku. Letohrad se pak herně dostal do utkání, ale první třetina již žádnou branku nepřinesla. Ve druhé třetině již byl Letohrad vyrovnaným soupeřem, ale bohužel branka ne a ne přijít. Naopak trestali hosté. V 35. a 38. minutě navýšili na 5:0 a šance na body se Letohradu začala vzdalovat. Ve třetí třetině dostal Letohrad šanci na snížení, ale přesilovou hru nevyužil. O chvíli později dostal další šanci, kterou již využil Hrdina – 5:1. Další snížení se již Letohradu nepodařilo. Na začátku poslední minuty byl ještě vyloučen Kristek, domácí nabídnutou přesilovou hru využili, a dali konečnou podobu výsledku na 6:1.

TJ CENTROPEN DAČICE – FBC LETOHRAD 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Branky: 52. Hrdina (Pokorný)

Sestava: Daniel Jiruška – David Lauterbach, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Martin Novák, Martin Kavka, Jakub Rajnštajn, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Mizerná produktivita a stále se opakující chyby. Gratuluji soupeři k vítězství a děkuji za férový zápas.“

Tým je tak po dvou zápasech se ziskem nula bodů na posledním místě tabulky, ale ligová sezóna se teprve rozjíždí.

Další zápas tým čeká již za čtrnáct dní, v sobotu 28. 9. 2019 se v Rokytnici v Orlických horách utká s týmem FBC Mohelnice, který zatím v obou zápasech vyhrál (SK Jihlava 7:6p, Okříšky-MoBu 6:5).