Áčko stoupá tabulkou

V rámci 10. kola Divize D sehrál v sobotu 16. 11. 2019 mužský A-tým utkání proti Hippos Žďár nad Sázavou.

Utkání začalo několika šancemi na obou stranách, ale první branka padla až v 17. minutě, když se po nahrávce Jana Skalického prosadil Franta Majvald. Uplynula sotva minuta a půl a dvojice si situaci zopakovala – 2:0. Hned po úvodním hvizdu druhé třetiny se pak prosadil Kuba Doleček a bylo to 3:0. Poté však Letohrad potkal herní výpadek a hosté během jedné a půl minuty srovnali. Domácí to však nepoložilo, po pár minutách se vzpamatovali, a ještě do konce třetiny opět navýšili na rozdíl dvou branek – stříleli Matouš Hrdina a Dan Baláš. Na začátku třetí třetiny se podruhé prosadil Kuba Doleček a rázem to znovu bylo o tři branky. V 54. minutě Žďár opět snížil, ale Letohrad během 19 vteřin dokázal reagovat – 7:4. Konečnou podobu výsledku dal 27 vteřin před koncem utkání hostující Vít Petříček.

FBC LETOHRAD – HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 7:5 (2:0, 3:3, 2:2)

Branky: 17. Majvald (Skalický Jan), 19. Majvald (Skalický Jan), 21. Doleček Jakub (Faltus), 32. Hrdina (Pokorný), 33. Baláš (Skalický Jan), 45. Doleček Jakub (Marek), 55. Doleček Jiří (Marek)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – David Lauterbach, Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Matouš Faltus

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Zápas byl z naší strany dobře rozehrán, ale špatný úsek hry ve druhé třetině nechal soupeře nadechnout. Celkově jsme byli nebezpečnější, ale mnohdy špatné přistupování a chyby v rozehře nechávaly soupeře ve hře. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.“

Díky třem bodům se Letohrad dostal na šesté místo ligové tabulky, pouze o skóre za Litomyšl a Vysoké Mýto. Stejný bodový zisk má i sedmý Pacov a v bodovém rozestupu jsou pak Dačice, a právě Žďár nad Sázavou.

Nyní má tým dvoutýdenní pauzu a poté se 30. 11. 2019 vydá do Brna na souboj s místním Hornets ZŠ Horní. Hned o den později (1. 12. 2019) pak přivítá v Dolní Dobrouči Dačice.

Post Author: Michal Vaňous