Áčko úspěšné i v neděli proti Pacovu

V neděli 19. 1. 2020 přivítalo mužské áčko ve sportovní hale v Dolní Dobrouči v rámci 18. kola Divize D tým Pacovští Honzíci.

První vzájemný duel těchto soupeřů skončil vítězstvím Pacova o jednu branku, tudíž i tentokrát se dal očekávat zajímavý zápas. Začátek první třetiny zastihl v lepší formě Letohradské. Po pár minutách se osmělili i hosté, ale oba brankáři ochraňovali své svatyně pozorně. Prosadil se až v 17. minutě Adam Jiruška, který zahrál brankáři hostů na housličky. Začátek druhé třetiny načali lépe Pacovští, ale byl to opět domácí tým, kdo se radoval. Pěknou střelou do rohu branky se prosadil Petr Doleček. O minutu později v signalizované výhodě (odložené vyloučení) navýšil Jan Skalický. Hosté si pak vzali oddechový čas, s nadějí ještě zvrátit utkání. Ten však nepomohl a ve 34. minutě šťastným gólem navýšil Vojta Náhlík. Ve zbytku třetiny již branka nepadla, a tak třetí třetina začínala za stavu 4:0. Ta začala opět aktivní hrou Letohradu, který měl dvě velké šance na zvýšení. Ujala se až střela Petra Dolečka (druhá v utkání) v 43. minutě. Hosté měli stále dostatek šancí, ale pomyslné štěstíčko a brankář Dan Jiruška byli proti. V 50. minutě se navíc prosadil Mára Švec a donutil hosty vystřídat brankáře. Ten dostal šanci vyniknout v 54. minutě, kdy měl šanci trestného střílení Franta Majvald. Gólman uspěl, skóre zůstalo 6:0. Ihned po rozehrání se hosté dostali na polovinu Letohradu a měli šanci standardky. Tu rozehráli precizně a snížili na 6:1. V 58. minutě dostali šanci na další snížení, ale přesilovou hru nevyužili, ba co víc, Jan Skalický vystihl rozehrávku a zvýšil na 7:1. Další branky se již žádný z hráčů, diváku nebo fanoušků nedočkal, proto si tři body za vítězství 7:1 zajistil domácí Letohrad.

FBC LETOHRAD – PACOVŠTÍ HONZÍCI 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Branky: 17. Jiruška Adam (Faltus), 28. Doleček Petr (Baláš), 29. Skalický Jan (Skalický Jiří), 34. Náhlík (Doleček Jiří), 43. Doleček Petr (Hrdina), 50. Švec (Skalický Jan), 58. Skalický Jan

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Martin Novák, Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Matouš Faltus, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Petr Doleček, Marek Švec, František Majvald, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Po včerejším poměrně jasném zápase, jsme čekali, že to dnes bude velmi těžké utkání. Po celé utkání jsme měli navrch a v některých těžkých situacích nás podržel skvělý gólman. Děkuji týmu i fanouškům za perfektní výkony a těšíme se na další zápasy.“

Díky dvěma víkendovým vítězstvím poskočil letohradský tým na páté místo Divize D. Ztrácí čtyři body na čtvrté Vysoké Mýto a pět bodů na třetí FLORBAL LITOMYŠL. Na záda mu dýchají Žďár nad Sázavou a Jihlava, kteří mají pouze horší skóre. Další zápasy jsou na programu na začátku února, 1. 2. 2020 ve Vysokém Mýtě, 2. 2. 2020 doma s Chrudimí.

Post Author: Michal Vaňous