B-tým bral první ligové body

V sobotu 10. 11. 2018 zavítalo mužské béčko do Slatiňan, kde se v rámci dalších ligových zápasů utkalo s týmy ŽSK Třemošnice B a SK Spartak Slatiňany. Tabulková pozice před touto ligou nebyla vůbec pozitivní – poslední místo, největší počet inkasovaných bodů a hlavně zamračená nula na kontě bodového zisku.

 

První zápas Letohrad čekala záloha Třemošnice. Vstup do zápasu se podařil na výbornou. Hned v první minutě B-tým dostal výhodu přesilové hry, kterou střelou z nulového úhlu využil Vaňous. Tento gól tým nabudil a vypracoval si další šance. Navýšit vedení se podařilo až v druhé polovině třetiny, kdy se v 10., respektive 14. minutě, prosadili z předbrankového prostoru Jirkové Toman a Moravec. Šedou skvrnou v dobře zvládnuté první třetině byla chyba v obraně v poslední minutě, která znamenala snížení na 3:1. Druhá třetina přinesla zlepšenou hru Třemošnice, která vedla k několika závarům před Dolečkem. V polovině třetiny měl Letohrad další výhodu přesilové hry, předvedl několik pohledných kombinací, avšak ke gólu to nevedlo. Ani jednomu týmu se do konce třetiny skórovat nepovedlo, a tak třetí třetina začala za stavu 3:1. Tato třetina opět přinesla několik šancí na obou stranách, které však do černého nešly. Až v 41. minutě dal Letohradu klid Petr Filip. Vedení 4:1 si mužské béčko již pohlídalo a připsalo si tak první letošní body.

 

FBC Letohrad B – ZŠK Třemošnice B 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky: 2. Vaňous (Derka), 10. Toman (Lauterbach), 14. Moravec Jiří (Valenta), 41. Filip (Moravec Jiří)

Sestava: Doleček Roman (Motyčka Martin) – Valenta Petr, Vaňous Michal, Vítek Michal, Jurenka Josef (C), Skalický Lukáš, Moravec Matěj – Moravec Jiří, Vychytil Vojtěch, Filip Petr, Živný Antonín, Toman Jiří, Lauterbach David, Derka David, Gabris Josef, Hubálek Lukáš

 

Druhým soupeřem byl domácí tým ze Slatiňan. Letohradu se opět podařilo dostat do vedení, díky přesnému zásahu Davida Lauterbacha. To však byla poslední pozitivní věc, kterou letohradské béčko předvedlo. Poté již nastala změť nepřesností, zkažených přihrávek, nejistých zákroků a vypuštěných soubojů, které Slatiňany dokázaly bezezbytku využít. Ještě do konce třetiny převrátily stav na svou stranu. Druhá a třetí třetina patřila již pouze jim. Nejprve v symbolickém čase 19:19 vyhnaly z branky Martina Motyčku, poté navyšovaly a navyšovaly náskok až na konečných 1:10. I Letohrad si vytvořil několik šancí, avšak žádnou nevyužil, a tak ani částečně nezpravil hořkou chuť utkání. Po nejhorším výkonu v sezóně se tak mohly radovat Slatiňany.

 

FBC Letohrad B – SK Spartak Slatiňany 1:10 (1:2, 0:4, 0:4)

Branky: 4. Lauterbach (Toman)

Sestava: Motyčka Martin (Doleček Roman) – Valenta Petr, Vaňous Michal, Vítek Michal, Jurenka Josef (C), Skalický Lukáš, Moravec Matěj – Moravec Jiří, Vychytil Vojtěch, Filip Petr, Živný Antonín, Toman Jiří, Lauterbach David, Derka David, Gabris Josef, Hubálek Lukáš

 

Co tato liga tedy přinesla? Nejprve se B-týmu podařilo získat první body, odpoutat se ode dna, aby pak předvedl nejhorší výkon sezóny a na poslední místo se tak vrátil. Nyní tým bude muset rychle na porážku zapomenout, protože již za 14 dní ho čekají další zápasy, odvety s oběma týmy. Nic jiného, než šest bodů, tak nemůže brát.

 

Post Author: Michal Vaňous