B-tým inkasoval 21 branek

Výsledkově nejhorší víkend má za sebou mužský B-tým. Ten v sobotu zavítal do pardubické nafukovací haly, kde se utkal s týmy Sokol Pardubice E a Marilan Pardubice.

První zápas proti favoritovi nezačal vůbec dobře. Pardubice se po sérii letohradských chyb dostaly do pohodlného tříbrankového vedení a zdálo se, že postupně dokráčí k očekávané výhře. Malé polevení v jejich hře dokonale využil Jirka Doleček a snížil na 1:3, zbývalo pouze 33 vteřin do konce třetiny. Tato branka Letohrad celkem nakopla a během druhé třetiny Pardubice k ničemu nepustil. Naopak se ještě přiblížil vytouženým bodům. Znovu u toho byl Jirka Doleček, který v přesilové hře namazal Davidu Lauterbachovi. Ve třetí třetině se tak dala čekat zajímavá podívaná. Pardubice do ní vlétly ve velkém stylu a vytvořily si několik šancí. Na to Letohrad reagoval oddychovým časem, který paradoxně přinesl klid na hole protivníkům. Tři a půl minuty po oddechovém čase a brankář Doleček tahal osmý fík z branky. Pardubice si pak daly čtyřminutovou pauzu a opět sledem několika branek během pár minut doladily na konečných 11:3. Škoda, že takto pěkně rozehraný a vyrovnaný zápas skončil tímto stylem.

SOKOL PARDUBICE EXCELLENT E – FBC LETOHRAD B 11:3 (3:1, 0:1, 8:1)

Branky: 15. Doleček Jiří (Toman), 17. Lauterbach (Doleček Jiří), 42. Hubálek (Živný)

Sestava: Roman Doleček (Jan Moravec) – Matěj Moravec, Vojtěch Vychytil, Edward Zářecký (C), Michal Vaňous – Jiří Doleček, David Lauterbach, Jiří Toman, Antonín Živný, Jiří Moravec, Lukáš Hubálek

Do druhého zápasu proti Marilan Pardubice Letohrad vstupoval s nadějí, že pokud předvede podobný výkon, jako proti Sokolu, tři body ho nemohou minout. Bohužel opak byl pravdou. Začátek utkání byl opatrný. Pardubičtí se dostali do vedení, na které po necelé minutě dokázal reagovat Jirka Doleček. Do konce třetiny se však Pardubicím podařilo vstřelit dva slepené góly z dálky, a tak jejich hráči šli do kabin spokojenější. Na začátku druhé třetiny se podařilo Letohradu snížit, ale opět slepená branka z dálky znamenala navýšení pardubického náskoku. Tato branka již byla klíčová. Soupeř již náskok nepustil. Přidal další branky – střídání nezblokovaných střel zdálky a využitých chyb v obraně. Po sedmé brance sáhli Letohradští i ke změně brankáře – Jana Moravce nahradil Roman Doleček. Změnu směru utkání to ale neznamenalo. Na konci zápasu se podařilo Letohradu pouze kosmeticky snížit, ale poslední slovo patřilo stejně Pardubicím. Nepříliš populární desítka byla na světě.

FBC LETOHRAD B – MARILAN PARDUBICE 3:10 (1:3, 1:2, 1:5)

Branky: 6. Doleček Jiří (Lauterbach), 18. Moravec Jiří, 41. Vaňous (Lauterbach)

Sestava: Jan Moravec (Roman Doleček) – Matěj Moravec, Vojtěch Vychytil, Edward Zářecký (C), Michal Vaňous – Jiří Doleček, David Lauterbach, Jiří Toman, Antonín Živný, Jiří Moravec, Lukáš Hubálek

Kdyby Letohrad dostal o 17 branek méně, dalo by se to považovat na úspěšný turnaj. Takto se skóre 6:21 se jednalo a statisticky nejhorší představení v této sezóně. V porovnání s předvedenou hrou však skóre bylo příliš kruté, avšak určitě zasloužené. Ukazuje se, že není možné hrát pouze 35 minut … Tyto dvě prohry toho v tabulce moc nezměnily – Heřmanův Městec svá utkání také prohrál, Třemošnice tentokrát měla volno. Letohrad tak zůstává poslední se ztrátou jednoho bodu na Třemošnici a šesti bodů na Heřmanův Městec.

Další zápasy čekají 17. 3. 2019 proti Heřmanovu Městci a Slatiňanům.

Post Author: Michal Vaňous