B-tým vede ligu!

V sobotu 12. 10. 2019 odehrál mužský B-tým třetí a čtvrtý zápas letošního ročníku Pardubického přeboru. Ve sportovní hale v Pardubicích se utkal s béčkem Třemošnice a IBK Holice.

První zápas proti Třemošnici přinesl velmi dobrou hru Letohradu. Již od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem a konečný výsledek střel 40:15 hovoří za vše. Po počátečním uťukávání se slova ujala posila z A-týmu Franta Majvald. V 7. a 12. minutě poslal Letohrad do dvoubrankového vedení a poté na začátku druhé třetiny dokonal svůj hattrick. Když pak v 21., 24. a 25. minutě přidali branky Petr Doleček (2x) a opět neúnavný Franta Majvald, bylo o průběhu utkání téměř jasno. Na začátku třetí třetiny se podařilo Třemošnici snížit, ale branky Davida Derky a Jirka Tomana určily konečný výsledek 8:1.

FBC LETOHRAD B – ŽSK TŘEMOŠNICE B 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Branky: 7. Majvald, 12. Majvald (Derka), 18. Majvald (Toman), 21. Doleček Petr (Faltus), 24. Majvald (Novák), 25. Doleček Petr (Appl), 40. Derka, 42. Toman (Derka)

Sestava: Jan Moravec (Roman Doleček) – David Matyáš, Matouš Faltus, Jiří Toman, Martin Novák, Petr Doleček, Štěpán Appl, Antonín Živný, Martin Kavka, David Derka, Vojtěch Vychytil, František Majvald, Jan Šturma

Do druhého utkání proti Holici tak Letohrad vlétl v dobré náladě a byl to opět Franta Majvald, kdo se jako první radoval. Když se pak v 10. minutě trefil Martin Kavka, bylo ještě veseleji. Letohrad pak dostal výhodu přesilové hry, kterou však nevyužil. Druhá třetina přinesla několik šancí na obou stranách, bohužel se nikdo neprosadil. Na začátku třetí třetiny se Holici podařilo snížit a utkání tak slibovalo zajímavý závěr. Očekávanou hru „na koni“ však Letohrad umírnil hned po 40 vteřinách, kdy Petr Doleček navýšil opět na rozdíl dvou branek. Holice se ještě nechtěla vzdát, dostala i výhodu přesilové hry, ale Letohrad v čele s Romanem Dolečkem byl bezchybný, a došel si pro vítězství. Vteřinu před koncem ještě pečetil Vojta Vychytil na 4:1.

IBK HOLICE – FBC LETOHRAD B 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 6. Majvald, 10. Kavka (Živný), 33. Doleček Petr, 45. Vychytil

Sestava: Roman Doleček (Jan Moravec) – David Matyáš, Matouš Faltus, Jiří Toman, Petr Doleček, Štěpán Appl, Antonín Živný, Martin Kavka, Vojtěch Vychytil, František Majvald, Jan Šturma

Po čtyřech odehraných zápasech je tak tým na první místě ligové tabulky, s náskokem tří bodů na druhé IBK Holice (SPV Pardubice však mají zápasy k dobru). Již teď má více bodů, než za celý loňský ročník, proto snad nebude otloukánkem soutěže a naopak bude bojovat o umístění v popředí tabulky. Další zápasy ho čekají v pondělí 28. 10. 2019, kdy se ve sportovní hale v Pardubicích utkají s oběma týmy SPV Pardubice.