B-tým zahájil svou sezónu dvěma prohrami

V sobotu 22. 9. 2018 vstoupil mužský B-tým do nové sezony pardubického přeboru. V rámci prvního kola zavítal do nafukovací haly v Pardubicích, kde ho čekal souboj se Sokolem Pardubice Excellent a Marilan Pardubice. Během letní pauzy došlo na soupisce k velkým změnám, a tak bylo jisté očekávání, jak si „nové“ mužstvo sedne …

Hned první zápas ukázal, že mužstvo bude mít svou sílu. Na začátku utkání se sice ukázala nesehranost nových hráčů a Pardubice si po „báčku“ v první třetině zajistili klidné vedení 4:0. Druhá třetina však přinesla zlepšení. Po nakopnutí kapitánem, Pepou Jurenkou, bylo po čtyřech brankách v rozmezí necelých devíti minut srovnáno. Nakonec si ale těsně před odchodem do šaten domácí vedení vzali zpět. Třetí třetina tak slibovala zajímavou podívanou. V polovině třetiny se Letohradu podařilo opět srovnat, díky Rudovi Schmidtovi. Za necelou minutu však domácí z dálky skórovali a i přes nespočet šancí vedení uhájili až do konce.

Sokol Pardubice Excellent E – FBC Letohrad Orel Orlice B 6:5 (4:0, 1:4, 1:1)

Branky: 17. Jurenka, 24. Skalický Š. (Doleček R.), 25. Moravec J. (Toman), 26. Schmidt (TS), 36. Schmidt (Toman)

Sestava: Doleček Roman (Motyčka Martin) – Valenta Petr, Jurenka Josef (C), Vaňous Michal, Moravec Jiří, Vítek Michal, Zářecký Edward – Toman Jiří, Vychytil Vojtěch, Derka David, Skalický Šimon, Schmidt Rudolf, Gabris Josef

Druhé utkání již tak kouzelné nebylo. Letohrad po velmi rychlé brance prohrával 0:1. Za několik minut však převzal otěže utkání ve svůj prospěch a postupně navyšoval vedení. Pardubicím se však podařilo dostat do utkání několika góly z dálky, a tak se po dvou třetinách šlo do kabin za stavu 5:4 pro Letohrad. Třetí třetina pak přinesla množství nevyužitých letohradských šancí a téměř stoprocentní efektivitu pardubických střelců. Nepokryté střely ze střední vzdálenosti jim přinesly vítězství 8:5.

FBC Letohrad Orel Orlice B – Marilan Pardubice 5:8 (2:2, 3:2, 0:4)

Branky: 8. Toman (Derka), 15. Toman, 18. vlastní branka, 25. Skalický Š. (Gabris Jos.), 27. Skalický Š.

Sestava: Motyčka Martin (Doleček Roman) – Valenta Petr, Jurenka Josef (C), Vaňous Michal, Moravec Jiří, Vítek Michal, Zářecký Edward – Toman Jiří, Vychytil Vojtěch, Derka David, Skalický Šimon, Schmidt Rudolf, Gabris Josef

Z prvního turnaje se tak letohradské béčko vrátilo sice bez bodu, ale ukázalo, že pokud se vyvaruje množství individuálních chyb, musí se s ním v lize počítat. První možností zlepšení dojmu, a hlavně bodového skóre, bude sobota 13. října, kdy pardubické kolbiště přivítá souboje Letohradu s Heřmanovým Městcem a Sokolem Pardubice U50.