Béčko dělí od prvního místa pouze skóre

Letohradští B-muži se v sobotu vydali již ke třetímu turnaji v rámci letošní sezóny. Tentokráte se představili ve Sportovní Hale v Chrudimi. Zde narazili v tu dobu na zatím poslední Chrudim a na třetí Slatiňany.

Do prvního zápasu nastoupili naši borci v 9:00 proti domácímu celku z Chrudimi. Proti Pirátům bylo od začátku zápasu jasné, kdo bude udávat tempo hry. Výsledkem se stalo hladké vítězství letohradského celku v poměru 10:1. A nebýt zbytečných vyloučení na letohradské straně, tak mohlo být skóre zápasu ještě vyšší.

Druhý sobotní zápas, tak to byla opravdu zcela jiná písnička. Ve 12:30 vypukl souboj dne, možná vůbec jeden z nejlepších zápasů dosavadní sezóny. B-tým nastoupil proti v té době třetím Slatiňanům. Od začátku zápasu se bylo opravdu na co koukat. Letohradský celek jakoby si vůbec nic nedělal z toho, že proti nim stojí tým, který v letošní sezóně disponuje opravdu výbornými výsledky. Disciplinovaný výkon od začátku, až do konce. Hra na 110% všech hráčů Letohradu a vedení 6:1 v zápase.

Co čert ovšem nechtěl. Všem hráčům bylo jasné, že Slatiňany nesloží zbraně a budou chtít se zápasem ještě něco udělat. Náhle přišlo snížení na 6:2. A o pár vteřin mohlo být ještě hůř a zápas mohl vypadat úplně jinak. Hráč Slatiňan se zmocnil míčku na polovině hřiště, z obránců si udělal kuželky, a běžel sám na Novotného. Klička do bekhendu a letohradský gólman předvádí zákrok dne. Levou rukou dokázal chytit míček před brankovou čárou a co víc, ještě ho dokázal udržet ve své moci. Kdyby hráči Slatiňan v té době dokázali snížit během 10 vteřin na rozdíl tří branek, tak mohl byt vývoj zápasu zcela jiný.

Po zbytek zápasu bylo tempo tak vysoké, jakoby se snad na hřišti potkaly týmy minimálně z divizní soutěže. I přes mocnou snahu slatiňanských hráčů k vyrovnání nedošlo. A Letohrad tak vyhrál díky disciplinovanosti, vůli a skvělému výkonu v překrásném zápase 6:5 a zvítězil i v druhém sobotním souboji. Po skončení zápasu oběma mužstvům tleskaly ochozy chrudimské haly, kterou navštívilo na Pardubickou ligu opravdu solidní množství diváků.

Díky dvěma vítězstvím se letohradští posunuli již na třetí místo Pardubické ligy, kde mají ovšem stejný počet bodů jako první dva týmy.

Další kolo je na programu 21.11. v pardubickém Sokole.

Post Author: Ondřej Novotný