Béčko spadlo mimo postupové pozice

V sobotu 1. 2. 2020 sehrálo mužské béčko další zápasy Pardubického přeboru mužů. Ve sportovní hale při univerzitě Pardubice se utkalo s rezervním týmem Třemošnice a Holicemi.

První zápas proti Třemošnici začal Letohrad aktivně, v první třetině soupeře přestřílel, ale paradoxně jedinou branku třetiny vstřelila Třemošnice. Hned po úvodním buly druhé třetiny srovnal Roman Kristek. Ještě tutéž minutu přetočil skóre zápasu Jirka Toman. V 19. minutě dostal Letohrad výhodu přesilové hry, kterou o minutu a půl podpořil další trest. Převahu mužů na hřišti zužitkoval Matěj Moravec. V 26. minutě hráli Letohradští další přesilovku, ale tentokrát neúspěšně. Vteřinu před koncem druhé třetiny se situace opakovala, výhoda jednoho muže pokračovala ve třetí třetině, a byla využita Davidem Derkou. Ve 42. minutě se Třemošnici podařilo snížit, ale bylo to to poslední, co utkání ukázalo.

ŽSK TŘEMOŠNICE B – FBC LETOHRAD B 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky: 16. Kristek (Dostálek), 16. Toman (Lauterbach), 21. Moravec (Matyáš), 32. Derka (Kavka)

Sestava: Jan Moravec – David Lauterbach, Jan Šťastný, David Matyáš, Michal Vaňous, Jiří Toman, Vojtěch Petr Dostálek, Adam Jiruška, Petr Valenta, David Derka, Martin Kavka, Matěj Moravec, Jan Šturma, Roman Kristek, Vojtěch Vychytil

Druhý zápas proti Holicím byl soubojem o druhé místo v tabulce. Utkání začalo lépe pro Holice, které šťastnou střelou využily přesilovou hru. Letohradu se podařilo srovnat 7 vteřin před koncem třetiny, když se prosadil David Lauterbach. Oba týmy se pak snažily strhnout vedení na svou stranu, až se prosadil holický Weigl, který překvapil brankáře Jana Moravce. Letohrad se hnal za vyrovnáním, ale okno v obraně využili Holičtí. 1:3. Veškeré akce končily na brankáři Jakubu Sušilovi, který mohl být bezesporu hráčem utkání. Ve 44. minutě si vzal Letohrad time out, zkusil naplánovat hru v šesti a atak na vyrovnání. K tomu však nedošlo, protože o 20 vteřin později se Holice prosadili počtvrté. Pojistili si tak důležité vítězství.

FBC LETOHRAD B – IBK HOLICE 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky: 15. Lauterbach (Jiruška)

Mužskému béčku se tedy podařilo získat tři body. Prohra s Holicemi znamená, že tým spadl na třetí místo, avšak boj o postup je stále otevřený. Varianty na postup jsou tři. Buď ve zbývajících šesti utkáních musí béčko získat minimálně o bod více než Holice, nebo stejně bodů s tím, že Holice porazí, nebo stejně bodů jako Holice, s tím, že s Holicemi remizuje a dokáže získat o 18 branek lepší skóre než právě Holice. První řešení této hádanky se dozvíme 23. 2., kdy se tým postaví předposlednímu B-týmu SPV Pardubice (se kterými již letos prohrál) a A-týmu SPV Pardubice (který jako jediný dokázal porazit).