David Richter: „Jsme skvělá parta“

Jedním z důvodů, proč juniorský tým prožívá úspěšný vstup do sezóny, je i opora v brankovišti. Tou je David Richter, který hodnotí poslední dva zápasy s HAGA Pardubice a Hradcem Králové B.

Ahoj. Během posledního víkendu jste porazili HAGA Pardubice a Hradec Králové B. Oběma týmům jste nadělili osm gólů. Jak zápasy hodnotíš?

„Ahoj. Z pozice gólmana je těžké zápasy hodnotit ? Věděli jsme, že HAGA Pardubice budou lehčím soupeřem než tým z Hradce, což se potvrdilo. Proti Pardubicím jsme se již od začátku ujali hry a diktovali ji. Proti Hradci jsme čekali těžší zápas. Na začátku jsme dali rychlé góly, ale poté jsme trošku povolili, čehož oni využili ve svůj prospěch. Ale Štěpán Zamazal si hned vzal míček a dal krásný gól. Pak ještě skóroval, kdo jiný než Max Kubelka, a začali jsme diktovat hru. Z mé strany si myslím, že to byly dva nejlepší týmové výkony sezóny.“

Proti Pardubicím jsi měl téměř čisté konto, ale 40 vteřin před koncem Tě nakonec soupeř překonal. Mrzí Tě to? Jak bys branku popsal? Dalo se to chytit?

„Samozřejmě to mrzí, každá nula je krásná. Během tří let, co působím v klubu, jsem ještě této mety nedosáhl. Pro tuto sezónu jsem si dal cíl, že je na čase, abych tu nulu vychytal. Je to tedy takové moje malé přání.“

„Každá střela se dá chytit. Asi půl minuty před brankou měly Pardubice nebezpečnou střelu, ale naštěstí jsem ji vytáhl na tyč. Poté jsme však udělali chybičku (jednu z mála během víkendu) a oni ji tentokrát potrestali. Sice jsem první tři střely chytil, ale pak si nahráli na hranici velkého brankoviště, a zamířili pěkně do rohu branky ?

Je to pro Vás první juniorská sezóna, ale po šesti odehraných zápasech máte 15 bodů a jste na třetím místě tabulky, pouze o skóre za Trutnovem. Čekal jsi takový vstup do soutěže?

„Tušil jsem, že to nebude lehké, ale kluci v každém zápase na hřišti suprově makali. Plus máme skvělého trenéra, ale i já a moji kolegové v brankovišti se snažíme pomáhat. Jsme skvělá parta. Je to krásný vstup do sezóny a snad nadále budeme pokračovat v bodové sérii.“

Již za necelých čtrnáct dní budete hrát další zápasy, proti Dobrušce a Trutnovu. Věříš, že budete pokračovat ve vítězné jízdě?

„Přesně tak. Jedeme tam s jasným cílem získat dalších 6 bodů do tabulky. S Dobruškou jsme již hráli a myslím si, že rozhodla naše produktivita ? Trutnov je pro nás velká neznámá, nebo minimálně pro mě. Viděl jsem asi jen 5 minut jejich zápasu. Ale podle statistik nás čeká dost vyrovnaný zápas, doufám se šťastným koncem pro nás.“

Díky.

„Taky díky.“

Post Author: Michal Vaňous