Dorost drží druhé místo tabulky

Poslední únorový den sehráli dorostenci další dva zápasy 2. ligy dorostenců. Tentokrát se v rámci 16. kola utkali v Hostinném s Jaroměří a Rtyní v Podkrkonoší.

První zápas byl proti krkonošskému celku. Úvod do utkání vyšel lépe Letohradu. Ve 13. minutě ho poslal do vedení Max Kubelka, Na začátku druhé třetiny vedení navýšil Adam Šubert. Vteřinu před koncem třetiny pak Rtyně snížila. Začala se poté tlačit za vyrovnáním, ale letohradská obrana odolávala. Bohužel pouze do 41. minuty, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Utkání tak bylo znovu otevřené, ale větší touhu po vítězství měli Letohradští, kterým 61 vteřin před koncem zařídil tři body Albert Lepin.

FBC LETOHRAD – OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 13. Kubelka (Šubert), 17. Šubert (Škarupa), 44. Lepin (Poláček)

Sestava: Daniel Trejtnar (Šimon Škarupa) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Jan Faltus, Tomáš Faltus, Štěpán Zamazal, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Matouš Poláček, Jan Moravec

Druhé utkání proti Jaroměři přineslo velmi zajímavý obrat letohradského týmu. Jaroměř se v první třetině dvakrát dostala do vedení, ale Letohrad vždy dokázal zareagovat. Na třetí branku však nedokázal odpovědět. V první polovině druhé třetiny Sokol navýšil až na 5:2 a již se zdálo, že zápas zlomí. Letohrad se však nevzdal a úspěch se dostavil v 26. a 27. minutě, kdy se prosadili Matouš Poláček a Albert Lepin. Na začátku třetí třetiny dostali Letohradští výhodu přesilové hry, kterou využil druhou brankou v utkání Albert Lepin. Dorostenci byli na koni a v 35. minutě je poprvé poslal do vedení Max Kubelka. Jaroměř však dobře rozehraný zápas nechtěla ztratit, přidala na obrátkách a výsledkem bylo srovnání, které přišlo ve 42. minutě. To ovšem nebylo vše, 31 vteřin před koncem se prosadil svým pátým bodem v utkání Max Kubelka a zajistil svému týmu další tři body.

TJ SOKOL JAROMĚŘ – FBC LETOHRAD 6:7 (3:2, 2:2, 1:3)

Branky: 2. Munkh-Erdene (Kubelka), 6. Šubert (Poláček), 26. Poláček (Šubert), 27. Lepin (Kubelka), 32. Lepin (Kubelka), 35. Kubelka (Šubert), 45. Kubelka (Munkh-Erdene)

Letohradští dorostenci tedy získali šest bodů. Jelikož šest bodů získalo i první Vysoké Mýto, popředí tabulky zůstalo nezměněno. První Vysoké Mýto, druhý se ztrátou 2 bodů Letohrad. Třetí Jaroměř ztrácí pět bodů. Další zápasy jsou na programu 15. 3. 2020, proti leaderovi z Vysokého Mýta a Skutči.