Dorost úspěšný na 50 %

Dorostenecký tým vstupoval do roku 2020 jako vedoucí celek druhé ligy. Jeho prvními soupeři v novém roce byli v Hostinném týmy Vysokého Mýta a Skutče.

Úvod do zápasu s Mýtem byl snový. Již po 32 vteřinách skóroval Max Kubelka. Vysokomýčtí však na odpověď nenechali dlouho čekat. Ve druhé minutě to bylo 1:1. V polovině páté minuty se Mýto dostalo do vedení, ale Letohrad rychle reagoval brankou neúnavného Kubelky. Ještě do konce třetiny dostali Letohradští dvě výhody přesilových her, ale ani jednu nevyužili. A tak si vzal slovo soupeř. V 19. minutě se dostal podruhé v zápase do vedení, v 28. minutě navýšil na 4:2. Dvě vteřiny před koncem třetiny měl možnost navýšit, ale trestné střílení neproměnil. Hned první minuta poslední třetiny ukázala, že zápas zastihl Mýto ve formě a podařilo se mu navýšit již na tříbrankový rozdíl. Poté sice snížil Tomáš Faltus, ale soupeř znovu odskočil. Ve 42. minutě měl Letohrad přesilovou hru, ze které Max Kubelka snížil na 4:6 (hattrick). Poslední slovo však mělo Mýto a získalo tři body za výhru 7:4.

FBC LETOHRAD – FTC VYSOKÉ MÝTO 4:7 (2:2, 0:2, 2:3)

Branky: 1. Kubelka (Lepin), 5. Kubelka (Lepin), 38. Faltus (Kalous), 43. Kubelka (Poláček)

Sestava: Vojta Krejsa (Daniel Trejtnar) – Adam Šubert, Tomáš Faltus, Štěpán Zamazal, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Jakub Kalous, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Jasným favoritem druhého utkání byl Letohrad. Souboj s předposlední Skutčí, ale lépe začal soupeř. Na jeho branku ze třetí minuty však dokázal reagovat Max Kubelka. Minutu a půl po jeho brance si Skuteč vzala vedení zpět. Následně dvě nařízené přesilové hry nevyužila. Během prvních třech minut druhé třetiny Letohrad skóre otočil. Prosadili se Tomáš Faltus, Matouš Poláček a znovu Max Kubelka. Skuteč rychlý obrat nevyvedl z míry a dokázala snížit. Drama nepřipustil Jan Moravec, který nejprve zvýšil na 5:3, poté naservíroval Kubelkovi na šestou branku. Když v čase 32:31 zvýšil Lukáš Majvald na 7:3, bylo jasné, že to Skutečtí budou mít hodně těžké. Podařilo se jim opět zdramatizovat, ale utkání symbolicky ukončil znovu Max Kubelka brankou na 8:4.

FBC SKUTEČ – FBC LETOHRAD 4:8 (2:1, 1:5, 1:2)

Branky: 10. Kubelka (Munkh-Erdene), 17. Faltus, 19. Poláček (Lepin), 19. Kubelka (Munkh-Erdene), 26. Moravec, 29. Kubelka (Moravec), 33. Majvald (Poláček), 40. Kubelka (Munkh-Erdene)

Sestava: Daniel Trejtnar (Vojta Krejsa) – Adam Šubert, Tomáš Faltus, Štěpán Zamazal, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Jakub Kalous, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Zisk třech bodů znamenal pád na druhé místo tabulky. Do vedení se o dva body dostalo Vysoké Mýto. Na třetí místo má Letohrad náskok 3 bodů. Další zápasy ho čekají 1. 2. 2020 proti Holicím a Hostinnému.