Dorost veze z Vysokého Mýta čtyři body

V sobotu 6. 4. 2019 se tým dorostenců vydal do Vysokého Mýta na předposlední ligu. Zde se utkal s domácím FTC Vysoké Mýto a FBC TJ Draci Lanškroun.

První zápas proti Vysokému Mýtu začal velmi dobře. Hned po 11 vteřinách se radoval Faltus. Tato rychlá branka týmu velmi pomohla a Mýto přehrával. V 11. minutě navíc Letohrad dostal výhodu přesilové hry. Ta se mu ale nevyvedla, naopak v ní skórovalo Vysoké Mýto – dokonce dvakrát. V poslední minutě třetiny pak vyrovnal Kubelka. Začátek druhé třetiny byl velmi vyrovnaný. Do vedení se nakonec dostal díky Applovi Letohrad. Mohl se však radovat pouze minutu, poté Mýto vyrovnalo. Do konce třetiny diváci shlédli ještě několik šancí, avšak branka chyběla. Třetí třetina tak začínala za otevřeného stavu a vyhrát mohlo jakékoliv mužstvo. Vysněným třem bodů přiblížil Vysoké Mýto Ondřej Stoklasa, který se prosadil v 35., respektive 37. minutě. Letohrad však nic nevzdával a v samém závěru vyrovnal. Čas 42:02 dával Faltus na 4:5, 44:56 vyrovnal ze závěrečného tlaku Petr Doleček.

FBC LETOHRAD – FTC VYSOKÉ MÝTO 5:5 (2:2, 1:1, 2:2)

Branky: 1. Faltus (Doleček), 15. Kubelka (Zamazal), 21. Appl (Novák), 43. Faltus (Doleček), 45. Doleček (Kubelka)

Sestava: Daniel Trejtnar (David Hlaváček) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Štěpán Zamazal, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Netušil, Jan Moravec, Michal Lerch, Lukáš Majvald

Druhý zápas proti Lanškrounu přinesl divokou přestřelku. Do vedení se v páté minutě dostal Letohrad. Úvodní branka tým nakopla a vytvářel si další šance. V 11. minutě však polevil, Lanškroun nejprve trefil tyčku, poté se již nemýlil. Minutu před koncem však Letohrad strhl podruhé vedení na svou stranu. Hned po úvodním vhazování šel Letohrad do dvoubrankového trháku. Vytvářel si další šance, za což byl odměněn v 23. minutě – 1:4. Tato branka byla dokonce v oslabení. Prostřední část druhé třetiny pak bohužel patřil Lanškrounu. Dvěma brankami během 30 vteřin snížil na 3:4. Aby toho nebylo málo o dvě minuty svůj počin zopakoval, tentokrát vstřelil dvě branky během 50 vteřin. 5:4 pro Lanškroun. Ani tato čtyřbranková kanonáda Letohradské neporazila, a ještě do konce třetiny stav otočili. Třetí třetina tak začala za stavu 6:5 pro Letohrad. Hned v první minutě dostal Max Kubelka možnost trestného střílení – nemýlil se. O minutu a půl později navýšil Faltus na 8:5. Lanškroun poté dal všechno do útoku, ale na více, než snížení na 7:8, se nezmohl. Letohrad tak mohl slavit.

FBC TJ DRACI LANŠKROUN – FBC LETOHRAD 7:8 (1:2, 4:4, 2:2)

Branky: 5. Faltus, 14. Kubelka, 16. Lepin (Šubert), 23. Doleček (Appl), 28. Doleček (Appl), 30. Novák, 31. Kubelka, 33. Faltus

Sestava: David Hlaváček (Daniel Trejtnar) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Štěpán Zamazal, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Netušil, Jan Moravec, Michal Lerch, Lukáš Majvald

Sympatický výkon posunul Letohrad na čtvrté místo tabulky. Má náskok jednoho bodu na pátou Skuteč a ztrácí pět bodů na třetí Vysoké Mýto. Do konce ligy zbývá poslední zápas s Lanškrounem (20. 4. 2019) a již je tedy jasné, že na dálku bude se Skutčí bojovat o čtvrté tabulkové místo (Skuteč hraje s šestou Jaroměří). Z vítězství v soutěži se raduje FbK Orlicko Třebovsko, poslední místo již neopustí 1. FBC Polička.