Dorostenci v Jaroměři urvali šest bodů

V sobotu 23. 3. 2019 se tým dorostenců vydal do Jaroměře, kde v rámci 18. kola 2. ligy dorostenců – skupiny 4 sehrál utkání s domácí Jaroměří a Orlickem-Třebovskem. Po sérii několika nepovedených zápasů chtěl napravit reputaci a urvat plný počet bodů.

První utkání proti Jaroměři začalo vzájemným oťukáváním a prověřováním obou obran. Na první branku si diváci museli počkat do 9. minuty, kdy šla Jaroměř do vedení. Letohrad reagoval dvě minuty před koncem první třetiny srovnávací brankou. Na začátku druhé třetiny si Jaroměř vzala vedení zpátky, v 25. minutě poté vedení navýšila na 3:1. Letohradu se podařilo reagovat brankou do šaten – konkrétně 49 vteřin před sirénou. Třetí třetina začala oslabením Letohradu, který si však vše pohlídal a oslabení ubránil. Navíc naopak i on dostal výhodu přesilové hry, kterou ovšem využil – 3:3. Ještě, než se Jaroměři podařilo vyrovnávací branku vstřebat, dostala branku další a Letohrad šel poprvé do vedení. Oba góly dělilo sedm vteřin. Nemohl se radovat dlouho, protože po dalších třiceti vteřinách šel Letohrad znovu do čtyř a tentokrát se Jaroměř nenechala zahanbit a srovnala. Zbývalo osm minut do konce a utkání znovu začínalo vyrovnaným stavem 4:4. Naštěstí pro Letohrad šla Jaroměř opět do čtyř a umožnila tak vstřelení dalšího přesilovkového gólu, který byl nakonec gólem vítězným a znamenal tak zisk důležitých třech bodů.

TJ SOKOL JAROMĚŘ – FBC LETOHRAD 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Branky: 13. Kubelka (Kalous), 30. Kalous, 36. Doleček (Faltus), 36. Šubert (Appl), 43. Kalous (Šubert)

Sestava: David Hlaváček (Daniel Trejtnar) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Štěpán Zamazal, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Ve druhém zápase čekal Letohrad tým Orlicka Třebovska, který je jasným tabulkovým vůdcem. Již od začátku bylo znát, že to favorit nebude mít lehké. V prvních dvou minutách se totiž Letohrad dostal do dvoubrankového vedení. OTčko to ale nepoložilo, v 5. minutě snížilo a v 10. vyrovnalo. Jen pár vteřin po vyrovnávacím gólu si vedení pro Letohrad vzal zpět Zamazal. Do konce třetiny však OT dokázalo vyrovnat. Na začátku druhé třetiny se hosté dostali poprvé do vedení, ale 22. minutě Letohrad srovnal. Nerozhodný stav pak vydržel pouze minutu a půl a OT šlo podruhé do vedení. Stavem 4:5 skončila i druhá třetina. Hned v první minutě třetí třetiny srovnal Kubelka. Poté se oba týmy snažily převrhnout misky vah na svou stranu, ale ani jednomu se to až do magické 40. minuty nedařilo. Tato minuta přinesla hned tři branky. V čase 39:12 šlo potřetí do vedení OT, v čase 39:39 se podařilo Letohradu srovnat, v čase 39:46 šel do vedení po dlouhé době Letohrad. Vedení se mu již podařilo udržet, vteřinu před koncem ještě pojistil Faltus a dokonal svůj hattrick.

FBC LETOHRAD – FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 8:6 (3:3, 1:2, 4:1)

Branky: 1. Faltus (Doleček), 2. Majvald (Šubert), 10. Zamazal (Moravec), 22. Lepin (Appl), 31. Kubelka (Faltus), 40. Faltus, 40. Lepin (Doleček), 45. Faltus

Sestava: Daniel Trejtnar (David Hlaváček) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Štěpán Zamazal, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Po velmi úspěšném ligovém turnaji je Letohrad na pátém místě tabulky. Ztrácí tři body na čtvrtou Skuteč a pět bodů na třetí Vysoké Mýto. Zespoda ho pronásleduje Jaroměř, která má na šestém místě ztrátu sedmi bodů. Do konce ligové sezóny zbývají tři kola, tudíž je ve hře devět bodů, které mohou znamenat nejhůře šestou pozici a existuje ještě teoretická možnost bodového dorovnání prvního Orlicka-Třebovska, které tento víkend ztratilo, avšak pravděpodobnost prvního místa není již z hlediska rozlosování zbývajících zápasů reálná.

Další boje Letohrad čekají 6. dubna, kdy se ve Vysokém Mýtě střetnou s domácími a Draky z Lanškrouna.