Elitní mužský tým na jihu Čech nebodoval

Mužské „áčko“ se během uplynulého víkendu vydalo do jižních Čech. Těšili se na ně hráči domácích Strakonic a Tábora.

V sobotu Letohrad nastoupil proti tabulkovému sousedu ze Strakonic. Začátek zápasu patřil domácím, ale postupem času se začal osmělovat i Letohrad. Vytvářel si pěkné šance, které korunoval chvilku před pauzou, brankou Jirky Skalického, který vymetl všechny pavučinky. Ve druhé třetině se Strakonicím podařilo vyrovnat, ale Dan Baláš dostal Letohrad znovu do vedení. Druhá polovina třetiny však patřila domácím – ti srovnali a následně šli poprvé do vedení. Na začátku třetí třetiny se jim podařilo náskok navýšit až na 7:2 a vyhnali brankáře Richtera na střídačku. Změna brankáře pomohla, jelikož o pár vteřin později zaúřadoval Jakub Doleček, a snížil. O minutu později však domácí tým opět kontroloval. 8:3. Poté se již po individuálních akcích prosadil dvakrát prosadil Jan Skalický a dal kosmetickou tečku na 8:5.

FBC STRAKONICE P.A. – FBC LETOHRAD 8:5 (0:1, 4:1, 4:3)

Branky: 20. Skalický Jiří (Majvald), 28. Baláš (Doleček), 50. Doleček (Baláš), 51. Skalický Jan, 55. Skalický Jan

Sestava: David Richter (Dominik Moravec) – Petr Kminiak, Martin Kavka, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, David Derka, František Majvald, Jakub Doleček

Ve druhém zápase zůstali Letohradští asi myšlenkami ve svých peřinách v nedalekém Písku a než se stačili vzpamatovat, bylo to 6:0. Hostující brankář Richter si užil pouze dva zákroky a po třetí brance šel střídat. Po šestém inkasovaném gólu si Letohrad vzal oddechový čas a zkusil do utkání vlétnout napodruhé. Ještě do konce třetiny se podařilo snížit – Franta Majvald využil přesilovou hru 5 na 3. Gólový brankostroj se poté na chvilku zastavil a na další branku si diváci museli počkat až do 38. minuty. Míček bohužel lovil Dominik Moravec. 7:1. Letohrad však nic nevzdával, vytvářel si šance, a odměnou byly branky Majvalda a Marka. Začátek třetí třetiny patřil opět Táboru, kdy dokázal navýšit na 8:3. O pár vteřin později kontroloval Matouš Hrdina. Poté byl vyloučen Dan Baláš, domácí přesilovou hru nevyužili, ale jen co se Dan vrátil, branku nakonec vstřelili – 9:4. Konec utkání patřil Frantovi Majvaldovi, který přidal dvě branky a dokonal tak výsledek na pohledných 9:6. Celkově Letohrad hosty přestřílel, ale doplatil na prvních 9 minut první třetiny.

1.FBK TÁBOR – FBC LETOHRAD 9:6 (6:1, 1:2, 2:3)

Branky: 20. Majvald (Skalický Jan), 33. Majvald (Skalický Jan), 40. Marek (Majvald), 43. Hrdina (Skalický Jan), 50. Majvald (Skalický Jan), 59. Majvald

Sestava: Dominik Moravec (David Richter) – Petr Kminiak, Martin Kavka, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, David Derka, František Majvald, Jakub Doleček