Jsme ve třetím kole Poháru České Pojišťovny

V neděli 2.9. od 18:00 jsme sehráli zápas druhého kola poháru na domácím hřišti v Rokytnici v O/h. Soupeřem nám byl vítěz národní ligy, družstvo z Jaroměře. Čekalo nás těžké utkání, ale tým byl téměř kompletní, takže jsme očekávali vyrovnaný zápas. Od úvodních minut jsme nechali soupeře kombinovat na vlastní polovině, ale aktivním přistupováním jsme ho nepouštěli do žádných větších šancí. Vyrovnaná první třetina skončila 2:2 a náš tým se tím nabudil, protože bylo vidět, že to půjde. Druhá třetina byla opět vyrovnaná, ale vyložené šance byly spíše na naší straně. Hned v úvodu druhé třetiny našemu sebevědomí velmi pomohlo ubráněné oslabení a následné využití vlastní přesilovky. Po skončení druhé části hry jsme tak odcházeli do kabin s nadějným vedením 4:2 a i předvedená hra byla příslibem do zbytku zápasu. Třetí třetinu zahájil tým z Jaroměře velmi špatně. Po minutě hry bylo skóre již 6:2, když se prosadil Majvald a druhý gól si dal soupeř vlastní. Očekávali jsme time out a nějaký restart hry soupeře, ale herní krize se spíše dál prohlubovala. Po necelých dvou odehraných minutách ve třetí třetině jsme měli bezpečný náskok 7:2 a soustředili jsme se především na kvalitní defenzivu a hru na brejky. To nám vycházelo i po zbytek zápasu a konečné skóre se tak zastavilo na výsledku 11:2 pro náš tým. Vyzdvihnout musíme skvělý týmový přístup, důraz jak v soubojích tak v zakončení a také výborný výkon Dominika Moravce v brance. Děkujeme také všem fanouškům a těšíme se na podporu i v dalším kole(ch).

FBC Letohrad  11:2  TJ Sokol Jaroměř