Junioři brali tři body

V sobotu 30. 11. 2019 odehrála nejstarší mládežnická složka další zápasy 3. ligy juniorů. Soupeři jim byly týmy Trutnova a Lanškrouna.

První zápas byl soubojem o čelní příčky v tabulce. Hráči Trutnova nenechali nic náhodě a již od začátku si šli za vítězstvím. V druhé polovině první třetiny se dostali do tříbrankového vedení, které po zbytek zápasu drželi. Ač bylo utkání na střely vyrovnané, soupeř z Trutnova byl produktivnější a podařilo se mu navýšit až na konečných 5:0, což mu vyneslo vedoucí příčku v tabulce.

FBC TRUTNOV (DTJ) – FBC LETOHRAD 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky:

Sestava: David Richter (David Hlaváček) – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Matouš Faltus, Martin Novák, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček, Jonáš Malý

V druhém zápase proti Lanškrounu byli papírovým favoritem Letohradští. To se projevilo už po devíti vteřinách, kdy se radoval Max Kubelka. V průběhu deseti minut se vedení navýšilo až na 4:0 – úspěšné zásahy si připsali Max Kubelka 2 x (hattrick) a Vojtěch Dostálek. Ve 12. minutě se Lanškrounu podařilo snížit, ale konec třetiny patřil opět Maxu Kubelkovi, který čtvrtou brankou v utkání upravil na 5:1. Ve druhé třetině pak lov na dravou zvěř pokračoval. Po brankář Jana Šturmy, opět Vojty Dostálka, páté brance Maxe Kubelky a zásahu Petra Dolečka to bylo 9:1. Ve 32. minutě dokončil svůj hattrick i Vojtěch Dostálek. Lanškrounu se pak podařilo korigovat, ale poslední slovo měl Max Kubelka, který uzavřel nejen svůj druhý hattrick, ale také účet utkání na 11:2.

FBC LETOHRAD – TJ LANŠKROUN 11:2 (5:1, 4:0, 2:1)

Branky: 1. Kubelka (Doleček), 4. Kubelka, 6. Dostálek (Malý), 12. Kubelka (Doleček), 15. Kubelka (Faltus), 18. Šturma (Šubert), 24. Dostálek (Faltus), 27. Kubelka (Doleček), 29. Doleček, 32. Dostálek (Malý), 43. Kubelka (Doleček)

Díky zisku třech bodů je Letohrad na čtvrtém místě, o skóre za Hradcem Králové (dva zápasy navíc) a čtyři body za dosud neporaženým Hostinným. V čele je prozatím Trutnov (také dva zápasy navíc). Pozice za Letohradem okupují Dobruška (ztráta 11 bodů) a Sokoli Pardubice (ztráta 14 bodů).

Další zápasy čekají tým na čtvrtou Adventní neděli, kdy se postaví opět Lanškrounu a také Pardubicím (HAGA).