Junioři na vítězné vlně

Neděle 3. 11. 2019 patřila juniorům. Ti o dalších šest bodů bojovali ve sportovní hale v Hostinném, kde se střetli s Trutnovem a Dobruškou.

První zápas byl bitvou o čelo tabulky a podle toho to také vypadalo. Oba týmy se celý zápas přetahovaly o vedení – nejprve vedl Trutnov, do konce třetiny Letohrad otočil. Na začátku druhé třetiny Trutnov opět otočil, v polovině již vedl Letohrad, ale do konce třetiny opět soupeř. Na začátku třetí třetiny se mu podařilo navýšit na 6:4, ale průběh utkání předpovídal, že ještě nebude konec. Nebyl. Letohrad ve 41. minutě otočil na 7:6 a již dokráčel k vítězství. Zápas o čelo, jak má být.

FBC TRUTNOV (DTJ) – FBC LETOHRAD 6:7 (1:2, 4:2, 1:3)

Branky: 13. Kubelka (Kalous), 14. Kubelka (Šturma), 22. Netušil (Kalous), 25. Appl (Netušil), 32. Doleček (Šubert), 36. Kubelka, 41. Appl

Sestava: David Richter – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Jan Netušil, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Martin Novák, Jakub Kalous, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček, Jonáš Malý

Druhý zápas proti Dobrušce přinesl dvě vyrovnané třetiny a jednu třetinu demolice. Letohrad v ní zasypal branku Dobrušky osmi brankami, na které soupeř nedokázal reagovat. Došel si tak pro druhé nedělní vítězství, tentokrát v poměru 11:4. Plodný den měla opět dvojice Max Kubelka a Petr Doleček, první v zápase zaznamenal sedm branek, druhý branky dvě, ale k tomu sedm asistencí.

FBC LETOHRAD – FBC DOBRUŠKA 11:4 (1:1, 2:2, 8:1)

Branky: 14. Doleček (Kalous), 22. Kubelka (Doleček), 24. Kubelka (Doleček), 31. Kubelka (Doleček), 33. Kubelka (Doleček), 35. Malý (Dostálek), 39. Kubelka (Doleček), 40. Doleček (Lepin), 43. Kubelka (Doleček), 44. Dostálek (Netušil), 44. Kubelka (Doleček)

Po dvou výhrách je tým v čele 3. ligy juniorů. Svou pozici bude moci potvrdit za tři týdny, kdy se ve Skutči utká znovu s Trutnovem a také s Lanškrounem.