Junioři stoprocentní

V sobotu 19. 10. 2019 se v domácí hale v Rokytnici v Orlických horách konalo 6. kolo 3. ligy juniorů. Junioři FBC Letohrad se utkali s HAGA Pardubice a FBC Hradec Králové B.

První zápas proti Pardubicím začal lépe pro domácí Letohrad. Již ve čtvrté minutě se trefil Albert Lepin. V sedmé minut pak navýšil Petr Doleček na 2:0. Také v druhé třetině byli domácí aktivnější, ale další branky se v ní nedočkali. Na tu si museli počkat až do 31. minuty, kdy se z přesilové hry trefil opět Peťa Doleček. Letohrad pak přidal v rozmezí 34. a 44. minuty dalších pět branek (2 x Petr Doleček, 2 x Max Kubelka, 1 x Matouš Faltus) a vedl již 8:0. 40 vteřin před koncem pak David Richter přišel o čisté konto a HAGA upravila na konečných 1:8.

HAGA PARDUBICE – FBC LETOHRAD 1:8 (0:2, 0:0, 1:6)

Branky: 4. Lepin, 7. Doleček (Kubelka), 31. Doleček (Appl), 34. Kubelka (Doleček), 37. Doleček (Kubelka), 40. Doleček (Lepin), 41. Faltus (Dostálek), 44. Kubelka (Doleček)

Sestava: David Richter – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Štěpán Zamazal, Matouš Faltus, Huslen Munkh-Erdene, Martin Novák, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček, Jonáš Malý

Druhé utkání proti Hradci bylo do 21. minuty velmi vyrovnané. Letohrad se nejdříve dostal do dvoubrankového vedení (Max Kubelka a Petr Doleček), které však soupeř do 17. minuty vymazal. O pár vteřin později vrátil Letohradu vedení Štěpán Zamazal. Když se pak v 21. a 22. minutě dvakrát trefil Max Kubelka, bylo utkání nasměrováno ke zdárnému konci. Do konce třetiny se ještě prosadil Petr Doleček a třetí třetina tak začínala za stavu 6:2. Ve 32. minutě se ještě trefil Martin Novák a o vítězi snad již nemohl být pochyb. Ve 33. a 35. minutě však Hradec reagoval dvěma brankami, ale konečné slovo měl opět Max Kubelka – 8:4 a další tři body v kapse.

FBC LETOHRAD – FBC HRADEC KRÁLOVÉ B 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)

Branky: 4. Kubelka (Doleček), 14. Faltus (Doleček), 17. Zamazal (Šubert), 21. Kubelka (Novák), 22. Kubelka (Šturma), 28. Doleček (Faltus), 32. Novák (Šubert), 39. Kubelka (Doleček)

Sestava: David Richter (Daniel Trejtnar) – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Albert Lepin, Lukáš Majvald, Vojtěch Petr Dostálek, Davaajav Chuluuntsetseg, Štěpán Zamazal, Matouš Faltus, Martin Novák, Adam Šubert, Jakub Kalous, Petr Doleček

Junioři tak získali šest bodů a s bilancí pěti výher a jedné prohry jsou na třetím místě tabulky, pouze o bod za vedoucím Hostinným a o skóre za druhým Trutnovem. Další zápasy je čekají 3. 11. 2019, kdy se ve sportovní hale v Hostinném utkají s Trutnovem a Dobruškou.

Za zmínku také stojí bodová úspěšnost hráčů FBC Letohrad v rámci celé ligy. Na pomyslných stupních vítězů jsou zatím Petr Doleček (2.) a Maxim Kubelka (3.). Gratulujeme !!!

Post Author: Michal Vaňous