Junioři v premiéře získali tři body

V sobotu 21. 9. 2019 začala ligová sezona pro nejstarší mládežnickou kategorii, kterou jsou junioři. Čekala je herní premiéra v rámci 3. ligy – skupiny 4 A. Své první zápasy odehráli ve sportovní hale v Pardubicích, kde se utkali s domácími Sokoli B a FBK Kobra Tatran Hostinné.

První zápas proti Pardubicím byl premiérovou pro všechny hráče. První polovinu první třetiny se oba týmy oťukávaly, druhá polovina patřila Letohradu. Získal vedení 4:1. Na začátku druhé třetiny vedení navýšil na 5:1, ale druhá polovina třetiny patřila Pardubicím, které po dvou brankách snížily na 5:3. Začátek třetí třetiny opět vyšel Letohradu a rozdíl byl opět tři branky. Pardubice se pokoušely ještě kontrovat, ale více než jednu branku už nezvládly. Konečný stav 6:4.

FBC LETOHRAD – SOKOLI PARDUBICE B 6:4 (4:1, 1:2, 1:1)

Branky: 10. Dostálek (Lepin) 11. Doleček, 14. Doleček, 14. Faltus (Chuluuntsetseg), 22. Faltus (Novák), 34. Kubelka

Sestava: Daniel Trejtnar (David Richter) – Adam Šubert, Martin Novák, Jakub Kalous, Jan Šturma – Petr Doleček, Matouš Faltus, Albert Lepin, Maxim Kubelka, Lukáš Majvald, Vojtěch Petr Dostálek, Davaajav Chluluuntsetseg, Štěpán Zamazal

Druhý zápas proti Hostinnému nevyšel podle představ. Po bezbrankové první třetině se na začátku druhé třetina dostal soupeř do dvoubrankového vedení. Poté snížil Majvald, ale konec třetina patřil Hostinnému. Třetí třetina tak začala za stavu 3:1 ve prospěch soupeře. Po dvou minutách třetí třetiny to už bylo 4:1. Poté měl šanci na snížení Doleček, ale trestné střílení neproměnil. Toho využilo Hostinné a postupně se dostalo až do sedmibrankového vedení. Konečnou podobu výsledku 8:2 dal Zamazal.

FBK KOBRA TATRAN HOSTINNÉ – FBC LETOHRAD 8:2 (0:0, 3:1, 5:1)

Branky: 22. Majvald (Zamazal), 42. Dostálek (Zamazal)

Sestava: David Richter (Daniel Trejtnar) – Adam Šubert, Martin Novák, Jakub Kalous, Jan Šturma – Petr Doleček, Matouš Faltus, Albert Lepin, Maxim Kubelka, Lukáš Majvald, Vojtěch Petr Dostálek, Davaajav Chluluuntsetseg, Štěpán Zamazal

Z Pardubic se tak týmu podařilo přivézt 3 body. Další zápasy tým sehraje 5. 10. 2019 v Hostinném, kde se utká znovu s Pardubicemi a také s Dobruškou.