Letohrad si výhrou nad Litomyšlí upevnil druhé místo

O víkendu bylo na pořadu dne další, v pořadí již 8. kolo Divize. Naši muži „A“ se tentokráte představili na domácím hřišti proti nebezpečnému soupeři z Litomyšle. Úvodní buly bylo rozehráno v 18:00.

Do Dolní Dobrouče zavítali hráči litomyšlského celku, kteří přijeli k zápasu proti letohradskému FBC plni odhodlání uspět a odvézt si z naší horké půdy cenné tři body. Dodejme, že si Litomyšl před začátkem ligové sezóny vytyčila ty nejvyšší cíle.

Od začátku zápasu ovšem hostující celek, jako by nevěděl, jak najít recept na skvěle organizovanou hru Letohradu. Domácí hráči si od začátku utkání plnili svoje defenzivní pokyny na výbornou. Ve výsledku Litomyšl kromě pár nacvičených akcí nepředvedla asi úplně to, co od ní všichni před zápasem očekávali.

Naproti tomu letohradští hráči spoléhali na „brejkové“ situace a díky skvělé souhře prvních dvou lajn jsme dokonce v zápase mohli vidět krásné kombinace, které byly zakončeny góly. Výsledek zápasu 7:6 v domácí prospěch byl tak zcela zasloužený. Připomeňme, že hostující celek Litomyšle vstřelil dva góly při hře bez brankáře.

Ovšem i díky velké obětavosti domácích hráčů a skvěle chytajícího gólmana Jirušky se při závěrečném tlaku podařilo tento těsný výsledek uhlídat.

Letohradští muži „A“ jsou tak na dále v Divizi na skvělém druhém místě za brněnským Hornets. K dalšímu ligovému kolu vyrazí naši borci v sobotu do Žďáru nad Sázavou, kde se střetnou proti domácímu celku od 19:30.

Post Author: Ondřej Novotný