Litomyšl vyloupila Dolní Dobrouč

Neděle 15. 12. 2019 patřila 15. kolu Divize D. FBC Letohrad v Dolní Dobrouči přivítal Florbal Litomyšl.

Utkání začalo gólovou převahou domácích. Nejprve se prosadil Jakub Doleček, poté ho následoval Petr Doleček. Litomyšl si však nenechala nic líbit, a ještě do přestávky snížila na rozdíl jediného gólu.

Na začátku druhé třetiny pak hosté zápas obrátili. V čase 21:22 bylo srovnáno, o 15 vteřin později 2:3. Ve 27. minutě se podařilo Litomyšli navýšit na 4:2, navíc dostala výhodu přesilové hry, kterou však nevyužila. Naopak v ní trestal Jan Skalický a snížil na 3:4.

Ve třetí třetině se dlouho nemohl nikdo prosadit, špunt této třetiny odtrhl až Michal Háp, který v 46. minutě zvýšil na 5:3 pro svůj tým. Letohradští díky Frantovi Majvaldovi dokázali opět reagovat, ale za dalších 30 vteřin se radovala Litomyšl. Dvěma brankami v rozmezí 11 vteřin posunula svůj náskok na 7:4. Když se pak v 53. minutě prosadil opět Michal Háp, bylo o utkání téměř rozhodnuto. Neúspěšnou koncovku Letohradu ve druhé polovině zápasu v 55. minutě podtrhl Kuba Doleček, který nedal nařízený nájezd. Na přelomu 55. a 56. minuty dostali domácí výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou však nevyužili, a Litomyšl se tak mohla radovat z plného bodového zisku.

FBC LETOHRAD – FLORBAL LITOMYŠL 4:8 (2:1, 1:3, 1:4)

Branky: 7. Doleček Jakub (Marek), 8. Doleček Petr, 34. Skalický Jan, 48. Majvald (Skalický Jan)

Sestava: Roman Doleček (David Richter) – Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Petr Doleček, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Utkání bylo tvrdé, místy zákroky po odpískání, které vyvolaly diskuze, hádky a strkanice. Na nás bylo znát těžké utkání ze včerejška, které nám sebralo mnoho sil. Děkujeme všem. Hráč utkání Roman Doleček.“

Letohrad se tak s bilancí 6-0-8 nachází na devátém místě tabulky. Střed tabulky je velmi vyrovnaný, už jen proto, že ztrácí pouhý bod na páté místo. Na opačném pólu jsou desáté Okříšky-MoBu (ztráta 8 bodů), jedenáctá Chrudim (ztráta 9 bodů) a již sestupující FBŠ Jihlava (konečných 0 bodů).

Poslední letošní zápas tým sehraje příští neděli v Jihlavě, když je od 18:00 utká s místními SK.

Post Author: Michal Vaňous