Muži A na závěr nestačili na Žďár

Mužské áčko v sobotu sehrálo poslední zápas letošní divizní sezóny. Ve sportovní hale Na Bouchalkách ve Žďáru nad Sázavou se střetlo s místními hrochy.

Úvod utkání přinesl klidnou hru na obou stranách. Velké emoce přinesl až přelom šesté a sedmé minuty. Nejprve se díky Vojtovi Náhlíkovi dostali do vedení Letohradští. Za třicet vteřin však reagovali domácí. Uplynulo dalších šest sekund a Kuba Rajnštajn vrátil hostům vedení. Za dalších 25 vteřin Žďár vyrovnal. Brankostroj se poté na chvíli zastavil. Ve 14. minutě se poprvé do vedení dostali domácí. Dalších 15 minut nepřineslo žádné zajímavé akce, a tak si diváci museli počkat až na konec 27. minuty, kdy vyrovnal Franta Majvald. Stejný hráč se radoval i v 30. minutě, poslal Letohrad potřetí do vedení a vyhnal brankáře Kratochvíla. Změna brankáře pomohla, hosté si vedení užili pouhých 102 sekund. Vyrovnal Karásek. Navíc ve 34., respektive 35. minutě přidali domácí další dvě branky, což znamenalo vyhnání hostujícího brankáře Davida Richtera. Nový brankář Roman Doleček se nestihl moc rozehřát a šest vteřin před koncem druhé třetiny již lovil míček zpoza svých zad. Úvod třetí třetiny přinesl přesilovou hru domácích hrochů, která však zůstala bez využití. V 52. minutě se Letohradu podařilo díky Matouši Faltusovi snížit, ale poslední slovo dal domácí veterán Petr Tlustoš, a stanovil konečný stav na 8:5.

HIPPOS ŽĎÁR N/S – FBC LETOHRAD 8:5 (3:2, 4:2, 1:1)

Branky: 6. Náhlík (Novák), 7. Rajnštajn (Hrdina), 27. Majvald, 30. Majvald (Pokorný), 52. Faltus (Doleček Jakub)

Sestava: David Richter (Roman Doleček) – Jiří Toman, Ondřej Pokorný, Matouš Hrdina, Adam Jiruška, Vojtěch Náhlík, Jakub Rajnštajn, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Jan Šturma, Matouš Faltus, Martin Novák, Štěpán Appl, Petr Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Dneškem nám končí sezóna a naštěstí úspěšnou záchranou. Dali jsme dnes prostor velkému počtu juniorů a opět nám ukázali, že máme na čem stavět. Děkujeme všem soupeřům za vzájemná utkání a přeji mnoho úspěchů v další práci.“

Letohrad po prohře ukončil sezónu na osmém místě ligové tabulky. V 20 odehraných zápasech se mu podařilo 8krát vyhrát a 12krát prohrát a získat 25 bodů. Tento výsledek znamená, že ho i v příští sezóně uvidíme na divizních kolbištích.