Muži A poráží Mohelnici

V sobotu 14. 12. 2019 vyrazilo mužské áčko do Mohelnice, kde se v rámci 14. kola Divize utkalo s místním FBC, vedoucím celkem tabulky.

Začátek utkání přinesl šance na obou stranách, ale brankáři byli zprvu bezchybní. Kolem šesté minuty začala Mohelnice kombinačně ovládat utkání, což vyústilo v první branku. Poté se sice dostal Letohrad do střelecké převahy, ale v 11. minutě se Mohelnici podařilo navýšit náskok. V 18. minutě bylo pro domácí ještě radostněji. Fanoušky rozjásal Lukáš Zach. I přes střeleckou převahu hostů v poměru 15:7 bylo skóre 3:0 pro domácí.

Druhá třetina patřila brankářům, kteří pochytali téměř všechno, co na ně šlo. Z 21 střel se ujala pouze Adama Navrátila, který upravil na 4:0.

V tuto chvíli již byl znám výsledek semifinále MS žen mezi Českem a Švýcarskem a pozoruhodné otočené druhého jmenovaného týmu, z čehož si pravděpodobně vzali inspiraci hráči Letohradu. Ve 46. minutě snížil po pěkném pasu do prázdné branky Daniel Baláš. O 20 vteřin později byl vyloučen domácí hráč, výhodu po 59 vteřinách využil Jirka Skalický. 4:2. Letohrad se dostal na koně, tvořil si další šance, ale zatím marně. Ujal se až lehce šťastný až náhodný gól Petra Dolečka, který snížil na rozdíl jediné branky. V 55. minutě dostali hosté další výhodu přesilové hry, ve které Ondřej Pokorný srovnal na 4:4. Domácí si pak vzali oddechový čas, aby mohli výmyslech závěrečný nápor, ale téměř ihned po jeho vypršení jim zarazil kudlu do zad Vojta Náhlík a poslal Letohrad poprvé a naposled do vedení. Na světě byl pěkný obrat a tři body pro áčko.

FBC MOHELNICE – FBC LETOHRAD 4:5 (3:0, 1:0, 0:5)

Branky: 46. Baláš (Derka), 47. Skalický Jiří (Majvald), 52. Doleček Petr (Náhlík), 55. Pokorný (Doleček Jakub), 57. Náhlík (Majvald)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Matouš Faltus, Petr Doleček

https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-271950.htm

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Dnešní utkání bylo nesmírně rychlé a plné šancí. Dvě třetiny nás trápila koncovka, ale zato jsme si to vynahradili v té třetí. Děkuji týmu za perfektně odvedený výkon a takhle zvládnutá třetí třetina zaslouží respekt. Děkuji soupeři za fér utkání a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů.“

Post Author: Michal Vaňous