Muži A vyválčili plný počet bodů

V sobotu 9. 11. 2019 přivítal Letohrad v domácí hale v Rokytnici v Orlických horách svého regionálního soka, tým FTC Vysoké Mýto. Letohrad předvedl velmi dobrou hru a mohl se opřít především o nezastavitelnou dvojici Jan Skalický – František Majvald, která v utkání zaznamenala dvanáct bodů. Domácí vyhráli 7:4 a získali další tři body do ligové tabulky.

FBC LETOHRAD – FTC VYSOKÉ MÝTO 7:4 (1:1, 4:1, 2:2)

Branky: 11. Majvald (Skalický Jan), 28. Majvald (Skalický Jan), 31. Doleček Jakub (Marek), 37. Majvald (Skalický Jan), 39. Majvald (Skalický Jan), 53. Majvald (Skalický Jan), 60. Majvald (Skalický Jan)

Komentář trenéra, pana Petra Adamce: „Utkání bylo odehráno ve výborné atmosféře se skvělým a důležitým výsledkem. Po celý zápas jsme hráli poctivě v defenzívě a snažili jsme se hrát na brejkové situace. Výborně nás dnes v klíčových situacích podpořil skvělými zákroky brankář Jiruška. Děkujeme soupeři za fér utkání a přejeme mnoho štěstí do dalších utkání.“

Hned v neděli 10. 11. 2019 čekal tým další souboj. Vydal se do nedaleké Chrudimi, kde se utkal s místními Piráty. V prvních deseti minutách se dostal Letohrad do dvoubrankového vedení – stříleli Franta Majvald a Kuba Doleček. Chrudim však do konce třetina zvládla korigovat. Ve druhé třetině se jí podařilo dokonce srovnat. Ve 34. minutě vrátil Letohradu vedení Dan Baláš. To trvalo pouze 24 vteřin. Konec třetiny patřil opět Letohradu, když se prosadili Mára Švec a podruhé v utkání Franta Majvald. Na začátku třetí třetiny navýšil Honza Skalický, hattrickovou střelou ho následoval Franta Majvald – 3:7 z pohledu domácích. Po zbytek zápasu si již hosté náskok uhlídali a nakonec vyhráli 9:4.

FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM – FBC LETOHRAD 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

Branky: 6. Majvald (Skalický Jan), 9. Doleček Jakub (Marek), 34. Baláš (Marek), 37. Švec (Skalický Jan), 39. Majvald (Skalický Jan), 43. Skalický Jan Švec), 50. Majvald (Skalický Jan), 54. Marek, 58. Skalický Jan (Majvald)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Martin Novák, Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Daniel Baláš, David Derka, Matouš Faltus, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, pana Petra Adamce: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání v boji o důležité body. Zápas jsme dobře začali, ale horší přistupování a vyšší nasazení hráčů Chrudimi málem udělalo ze zápasu drama. Rozhodla naše vyšší produktivita. Děkuji soupeři za utkání. Šest z bodů z víkendu je doma !!!“

Letohrad se tak díky plnému bodovému zisku vyhoupl z předposledního místa tabulky na místo deváté. Před ním je tabulka velmi nabitá – ztrácí pouze tři body na čtvrté místo. Na záda mu však dýchá se ziskem osmi bodů právě Chrudim. Tabulku uzavírají Okříšky-MoBu a již nehrající FBŠ Jihlava.

Další zápas mužské áčko čeká již tento víkend, v sobotu 16. 11. 2019 se doma utká s Hippos Žďár nad Sázavou.