Muži B berou první tři body

V sobotu 28. 9. 2019 se vydal mužský B-tým do Holic k úvodním zápasů Pardubického přeboru A. Soupeři mu byli Klub SPV Pardubice a Chrudim B.

První zápas proti Pardubicím začal lépe pro soupeře. Brankami ve druhé, respektive čtvrté minutě, šel do dvoubrankového vedení. V sedmé minutě kontroloval letohradský Kuba Rajnštajn a snížil na rozdíl jedné branky. V osmé minutě byl vyloučen Toman, ale Pardubice přesilovku nevyužily. Na začátku druhé třetiny dostal výhodu přesilové hry i Letohrad a vedl si lépe. Matouš Faltus srovnal na 2:2. Uplynuly přesně čtyři minuty a díky Jirkovi Moravcovi šel Letohrad poprvé do vedení. Na začátku 26. minuty došlo k oboustrannému vyloučení. Hra ve čtyřech, a tedy větší prostor na hřišti, lépe vyhovoval soupeři, kterému se podařilo srovnat. Na začátku třetí třetiny šel Letohrad znovu do oslabení a tentokrát si soupeř vedl lépe. Po minutě nabídnutou přesilovou hru využil. Sotva se oba týmy srovnaly na buli, už se Pardubice radovaly znovu, obě branky dělilo deset vteřin. Po těchto slepených brankách si Letohrad vzal „time out“ a zkusil vymyslet plán na dotažení, který však nevyšel, a tak se z výhry 5:3 radoval soupeř.

FBC LETOHRAD B – KLUB SPV SLOVAN PARDUBICE 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 7. Šturma (Rajnštajn), 19. Faltus (Novák), 23. Moravec Jiří (Toman)

Sestava: Jan Moravec – Jan Šturma, Martin Kavka, Jakub Rajnštajn, David Matyáš, Matouš Faltus, Josef Gabris, Petr Doleček, Matěj Moravec, Jiří Moravec, Antonín Živný, Jiří Toman, Jan Šťastný, Martin Novák, Vojtěch Vychytil

Druhý zápas proti Chrudimi také nezačal dobře. Hned po minutě šel soupeř do vedení. To mohl navýšit na přelomu první a druhé třetiny, ale nabídnutou přesilovou hru nevyužil. Na začátku 23. minuty pak srovnal Jirka Toman. Nerozhodný stav vydržel tři minuty a Chrudim šla znovu do vedení, které trvalo 21 vteřin, když srovnal Kuba Rajnštajn. O minutu a půl později si Chrudim vzala vedení zpět. Poté byla potrestána lavička Letohradu za chybné střídání a Chrudim měla další přesilovou hru. Tentokrát ji využila. Začátek třetí třetiny přinesl několik šancí, ale žádnou branku. Druhá polovina třetiny pak patřila Letohradu. V rozmezí 38. a 44. minuty dal pět branek, a nakonec utkání ovládl.

První hattrick v dresu FBC Letohrad zaznamenal Kuba Rajnštajn. Gratulujeme !!!

FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM B – FBC LETOHRAD B 4:7 (1:0, 3:2, 0:5)

Branky: 23. Rajnštajn (Toman), 26. Rajnštajn, 38. Matyáš (Kavka), 40. Rajnštajn, 42. Doleček, 43. Toman (Moravec Jiří), 44. Šťastný (Matyáš)

Se ziskem 3 bodů je tak béčko po dvou odehraných zápasech na čtvrtém místě tabulky. Na další zápasy se může těšit 12. 10. 2019, kdy se utká s týmy ŽSK Třemošnice B a IBK Holice.