Muži postupují do druhého kola poháru

Ve dnech 24. 8. a 25. 8. 2019 se mužský tým vydal do nedaleké Litomyšle bojovat v prvním kole poháru. O čtyři postupová místa se zde poprala domácí Litomyšl, dále náš FBC Letohrad, Telč, Jindřichův Hradec a Předměřice nad Labem.

Prvním soupeřem byl tým z Jindřichova Hradce. Bylo vidět, že se pro oba jedná o první ostrý zápas sezóny, a tak byl začátkem zápasu smělý. V první třetině padla pouze jedna branka, když šel Letohrad do vedení. Začátek druhé třetiny pak přinesl nápor Letohradu a tři branky na pomezí 17. a 18. minuty. Jindřichův Hradec pak hru uklidnil, ale závěr třetiny patřil opět východočechům a do kabin se šlo za klidného stavu 6:0. Třetí třetina přinesla ještě pár branek do sítě Hradce a první tři body pro Letohrad.

V brance Letohradu se představila posila z Orlicka-Třebovska, Dan Jiruška, a hned při svém prvním startu si tak připsal nulu. První branky za seniorský tým si připsali Matouš Faltus a Petr Doleček. Gratulujeme !!!

FBC LETOHRAD – SLOVAN JINDŘICHŮV HRADEC 10:0 (1:0, 5:0, 4:0)

Branky: 11. Švec (Náhlík), 17. Náhlík (Skalický Jan), 18. Kristek (Novák), 18. Skalický Jan (Švec), 29. Lauterbach (Doleček Jiří), 30. Náhlík (Skalický Jiří), 43. Faltus (Doleček Jiří), 45. Doleček Petr (Derka), 45. Doleček Jakub (Skalický Jiří), 45. Skalický Jan (Doleček Jakub)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Jakub Rajnštajn, David Lauterbach, Matouš Faltus, Martin Novák, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, David Derka, Vojtěch Marek, Martin Kavka, Vojtěch Náhlík, Marek Švec, Adam Jiruška, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Doleček

Druhý soupeřem byl domácí tým. Jednalo se o derby v rámci jedné divize, takže oba týmy věděly, co očekávat. Do utkání vstoupila lépe Litomyšl a po osmi minutách vedla 2:0. Do této doby hru kontrolovala, ale právě druhá branka přinesla jakési uspání, kterého Letohrad využil. Po chytré přihrávce Jana Skalického skóroval Vojta Náhlík. První třetina již skončila 2:1. Druhou třetinu načal Jan Skalický, který již v šesté vteřině srovnal. Poté následovala série vyloučení a na další gól se čekalo až do konce 26. minuty, kdy si Litomyšl vzala vedení zpět. Klíčovým momentem se pak stala 33. minuta. Na konci svého oslabení vykoupal litomyšlskou obranu i s brankářem Adam Jiruška a srovnal na 3:3. O 40 vteřin později pak Jakub Doleček využil nepozornost obrany, obkroužil branku a zasunul. Litomyšl pak zkusila zapnout, ale výsledkem bylo zvýšení na 3:5, opět z hole Skalického. Ani závěrečná hra v šesti Litomyšli nepomohla a Letohrad tak slavil druhé vítězství.

Premiérovou branku v dresu Letohradu si připsal Adam Jiruška. Gratulujeme !!!

FBC PEAKSPORT LITOMYŠL – FBC LETOHRAD 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Branky: 10. Náhlík (Skalický Jan), 16. Skalický Jan, 33. Jiruška Adam, 33. Doleček Jakub, 43. Skalický Jan (Doleček Jiří)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Jakub Rajnštajn, David Lauterbach, Matouš Faltus, Martin Novák, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, David Derka, Vojtěch Marek, Martin Kavka, Vojtěch Náhlík, Marek Švec, Adam Jiruška, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Doleček, Ondřej Pokorný, Matouš Hrdina

V nedělních brzkých ranních hodinách Letohrad nastoupil proti Telči. Prvních deset minut se oba týmy probouzely, ale od minuty jedenácté bylo jasné, kdo vstal pravou nohou. Letohrad začal postupně navyšovat skóre až na konečných 12:0. Za zmínku stojí bodové příspěvky Adama Jirušky (4+1), Marka Švece (3+0), Jana Skalického (2+1), ale také obránce Davida Derky (1+2) či další posily, Jakuba Rajnštajna (0+3).

Po tomto zápase již bylo jasné, že Letohrad svou skupinu ovládne.

FBC LETOHRAD – FLORBAL TELČ 12:0 (4:0, 5:0, 3:0)

Branky: 11. Skalický Jan (Skalický Jiří), 13. Švec (Skalický Jan), 13. Jiruška Adam (Rajnštajn), 15. Jiruška Adam (Derka), 23. Švec (Doleček Jakub), 26. Skalický Jan (Doleček Jakub), 26. Jiruška Adam (Derka), 29. Švec, 30. Derka (Jiruška Adam), 33. Valenta (Rajnštajn), 38. Moravec (Doleček Jiří), 40. Jiruška Adam (Rajnštajn)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Jakub Rajnštajn, Matěj Moravec, Matouš Faltus, Daniel Baláš, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, David Derka, Vojtěch Marek, Martin Kavka, Adam Gabris, Marek Švec, Adam Jiruška, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Valenta

Posledním zápasem byl souboj s Předměřicemi, které již měly jistotu posledního místa, a tudíž nepostupu do dalších bojů. Letohrad nic nenechal náhodě a v čase 1:11 již vedl 2:0. Do konce třetiny přidal ještě tři branky, a to ještě Honza Skalický nedal trestné střílení. Ve druhé třetině se probudily i Předměřice a snížily na 2:5. Malou šanci na obrat v zápase však zastavili Jan Skalický a Martin Kavka, kteří se trefili v rychlém sledu. Do konce třetiny ještě Letohrad navýšil na rozdíl sedmi branek. O zápase již bylo rozhodnuto, ale i tak si Letohrad schoval na závěrečnou třetinu malý bonbónek, respektive bonbónků šest. Konečný stav 16:3.

V tomto zápase se splašily hokejky dvojici Jan Skalický a Kuba Doleček, když první jmenovaný zaznamenal 10 bodů (6+4), druhý bodů 6 (2+4). Premiérové dvě branky v letohradském dresu zaznamenal Jakub Rajnštajn.

SOKOL PŘEDMĚŘICE N/L – FBC LETOHRAD 3:16 (0:5, 3:5, 0:6)

Branky: 1. Baláš (Doleček Jakub), 2. Rajnštajn (Jiruška Adam), 3. Baláš (Skalický Jan), 6. Skalický Jan, 10. Skalický Jan (Doleček Jakub), 22. Skalický Jan (Doleček Jiří), 23. Kavka (Marek), 26. Jiruška Adam (Rajnštajn), 30. Doleček Jakub (Skalický Jan), 31. Doleček Jakub (Skalický Jan), 33. Rajnštajn (Gabris), 35. Skalický Jan (Doleček Jakub), 40. Skalický Jan (Doleček Jakub), 42. Kristek (Faltus), 44. Doleček Jiří (Skalický Jan)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Jakub Rajnštajn, Matěj Moravec, Matouš Faltus, Daniel Baláš, Matouš Hrdina, Roman Kristek, Jan Skalický, David Derka, Vojtěch Marek, Martin Kavka, Adam Gabris, Adam Jiruška, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Valenta, Ondřej Pokorný

Po čtyřech vítězstvích tak Letohrad ovládl svou skupinu „J“ a již se může těšit na kolo druhé. V tom se mu postaví třetí celek skupiny „K“, tým Spartak Pelhřimov, účastník Národní ligy. Ten se v prvním kole utkal s FTC Vysoké Mýto (3:5), Havlíčkovým Brodem (10:1), Orlickem-Třebovskem (5:3) a Jihlavou (1:13). Tým však nebyl zcela kompletní, a tak se dá očekávat, že v druhém kole už to bude jiný kalibr. Utkání se sehraje na „letohradské“ palubovce, termín a čas ještě bude upřesněn.