Muži postupují do třetího kola poháru

V neděli 30. 8. 2020 nastoupil mužský tým k druhému kolu Poháru Českého florbalu. Soupeřem mu byl účastník Národní ligy – východ, Spartak Pelhřimov.

Na začátku utkání byli na hokejce více hosté, ale chyběla jim střelba. Naopak Letohrad využíval smrtících protiútoků, které zužitkovali Jan Skalický a Petr Doleček. Závěrem sedmé minuty se hostům podařilo snížit, ale o půl minuty si Letohradští vzali dvoubrankové vedení zpět, trefil je opět Jan Skalický. Oba týmy si pak vytvořily ještě několik zajímavých pokusů, ale nic zásadního z toho již nebylo.

Na počátku druhé třetiny si nahození Martina Nováka smolně srazila pelhřimovská obrana do vlastní branky a bylo z toho tříbrankové vedení. To se v 29. minutě podařilo hostům redukovat. Šanci na vyrovnání si však komplikovali zbytečnými vyloučeními (v celém zápase 5 vyloučených). Čtyři minuty před koncem třetiny úřadovalo duo Majvald-Skalický a prvně jmenovaný zvýšil na 5:2. Pátá branka mužstvo nakopla a hostující brankář Tvrdý musel likvidovat jednu šanci za druhou.

Po lehce hluchém začátku třetí třetiny dostal Letohrad výhodu další přesilové hry, kterou již počtvrté nevyužil. Pár sekund po jejím skončení ale sehrál na výbornou nařízenou standardní situaci a Dan Baláš dal domácím klid – 6:2. Následně se možnost první přesilovky naskytla i Pelhřimovu, který ukázkovou kombinací snížil na rozdíl tří branek. Posledních deset minut si Letohrad relativně v klidu pohlídal a mohl slavit důležité vítězství (stejně jako v loňském roce – 7:6pn).

FBC LETOHRAD – SPARTAK PELHŘIMOV 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky: 3. Skalický Jan (Skalický Jiří), 5. Doleček Petr (Kubelka), 8. Skalický Jan, 21. vlastní, 36. Majvald (Skalický Jan), 48. Baláš (Doleček Petr)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Tomáš Kulhánek, Ondřej Pokorný (C), Jiří Skalický, Jakub Doleček, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Tomáš Bárta, Marek Švec, František Majvald, Maxim Kubelka, Jan Šturma, Martin Novák, Štěpán Appl, Petr Doleček

Ve třetím kole muže čeká divizní FBC Hradec Králové, utkání by se mělo konat na domácí palubovce.