Muži úspěšní na 50 %

Mužské áčko pokračovalo svou jízdu letošní sezónou Divize. V sobotu zajíždělo do Brna, v neděli se v domácím prostřední střetlo s Dačicemi.

Sobotní utkání v Brně nezačalo vůbec dobře. Již ve třetí minutě se domácí dostali do vedení. Letohrad však reagoval rychle, po pár vteřinách srovnal Kuba Doleček. V páté minutě si Brno vzalo vedení zpátky, ale opět Kuba Doleček dokázal kontrovat. V 16. minutě mohl převážit misky vah na svou stranu Franta Majvald, ale nařízený nájezd neproměnil. Na začátku druhé třetiny se Brno dostalo již potřetí do vedení, ale Letohrad dokázal reagovat. Po přihrávce Jana Skalického srovnal Franta Majvald. Druhá polovina třetiny Letohradským hrubě nevyšla – v rozmezí 32. a 38. minuty Brno přidalo tři branky a před závěrečnou třetinou mělo přívětivý náskok 6:3. V 46. minutě měl Letohrad další výhodu trestného střílení, ale opět nedal – neúspěšným střelcem byl Jan Skalický. Tvrzení nedáš dostaneš se potvrdilo o půl minuty později – 7:3. Závěr utkání patřil Letohradu, ale cíl splnil pouze na 75 % – vstřelil tři z potřebných čtyř branek (František Majvald, Jan Skalický, Marek Švec) a musel odejít se sklopenou hlavou za prohru 6:7.

HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ – FBC LETOHRAD 7:6 (2:2, 4:1, 1:3)

Branky: 3. Doleček Jakub, 13. Doleček Jakub (Doleček Jiří), 24. Majvald (Skalický Jan), 48. Majvald (Skalický Jan), 49. Skalický Jan (Švec), 56. Švec (Majvald)

Sestava: Roman Doleček – Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Jakub Rajnštajn, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Utkání jsme si prohráli špatnou druhou třetinou. Šancí máme hromadu, ale produktivita je stále spíše špatná. Dva neproměněné nájezdy hovoří za vše. Nicméně naše hra vypadá o hodně lépe a celý tým šlape za úspěšnou záchranou. Děkuji soupeři za tvrdé ale férové utkání.“

Nedělním soupeřem na palubovce v Dolní Dobrouči byly Dačice. Ani zde nebyl vstup to utkání pro Letohrad příznivý. Po brankách v 2. a 5. minutě šel soupeř do vedení. Letohrad poté sice dostal výhodu přesilové hry, kterou však nevyužil. Když to nešlo Letohradu, pomohli hosté. Nahození Vojty Náhlíka si srazil obránce do vlastní kasy a bylo veseleji – 1:2. Na konci třetiny měli domácí další dvě obrovské šance, ale ani jedna ke gólu nevedla. Ujala se až střela z 27. minuty, kdy srovnal Jan Skalický. V 33. minutě už to zase bylo jinak – přesilovou hru využil hostující Stejskal. I přes střeleckou převahu Letohradských po zbytek třetiny se skóre již neměnilo. Velkou šanci na srovnání dostal Jirka Doleček ve 48. minutě. Svůj nájezd však bohužel neproměnil. O dvě minuty později Letohrad zahrával přesilovou hru a v ní již byl úspěšný. Prosadil se Vojta Náhlík. Ihned po gólu zavelel k dalšímu útoku Jirka Doleček a rázem to bylo 4:3 pro domácí. Hosté si museli vzít time out. V 56. minutě dostal prostor na středu Jan Skalický a zvýšil na 5:3. Dačice již neměly co ztratit, a tak to zkoušely v šesti – odměnou jim bylo snížení na rozdíl jedné branky. Time out pro Letohrad. Zbytek zápasu domácí již ubránili, bonbónek na dort přidal v čase 59:59 Franta Majvald.

FBC LETOHRAD – TJ CENTROPEN DAČICE 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)

Branky: 16. vlastní, 27. Skalický Jan (Majvald), 51. Náhlík (Skalický Jan), 52. Doleček Jiří (Derka), 56. Skalický Jan (Náhlík), 60. Majvald

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Jakub Rajnštajn, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Matouš Faltus, Petr Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, a to se potvrdilo. Do utkání jsme vstoupili nešťastně po dvou chybách při přebírání hráčů. Postupně jsme ale hráli lépe, ale výborný brankář hostí stále držel Dačice ve hře. Rozhodla třetí třetina, kdy jsme se dokázali střelecky prosadit. V závěrečné hře bez brankáře jsme udrželi strašně důležitou výhru. Děkuji všem hráčů za obětavý výkon.“

Víkendové tři body znamenají celkových patnáct bodů a osmou pozici v tabulce. Další zápasy čekají elitní letohradský tým za dva týdny a nebudou to utkání ledajaká – lídr soutěže Mohelnice venku, regionální rival Litomyšl doma.