Mužské áčko nestačilo na Pacov

V neděli 3. 11. 2019 se vydal mužský A-tým do Pelhřimova, kde se v rámci 7. kola Divize střetl s týmem Pacovští Honzíci.

Hned v úvodu utkání dostal Letohrad výhodu přesilové hry, kterou však nevyužil. Naopak ihned po skončení trestu se prosadili domácí. Minutu poté se prosadili znovu a zvýšili na 2:0. V 16. minutě to bylo již 3:0. Letohrad ale dokázal velmi rychle reagovat a do konce třetiny dvěma brankami snížil na 3:2 – prosadili se Adam Jiruška a Kuba Doleček.

Ve druhé třetině branková přestřelka pokračovala. Domácí opět odskočili na rozdíl tří branek, ale Letohrad po dvou gólech Kuby Dolečka (hattrick v utkání) a jednom Franty Majvalda srovnal.

První polovina třetí třetiny patřila znovu Pacovu. Dostal se do dvoubrankového vedení, které v 52. minutě v přesilové hře zmírnil Jirka Skalický. Další branku se již vstřelit nepodařilo, a tak se Pacov radoval z výhry 7:6.

PACOVŠTÍ HONZÍCI – FBC LETOHRAD 7:6 (3:2, 2:3, 2:1)

Branky: 17. Jiruška (Baláš), 19. Doleček Jakub (Derka), 25. Doleček Jakub (Skalický Jiří), 27. Doleček Jakub (Kavka), 36. Majvald (Doleček Jiří), 52. Skalický Jiří (Skalický Jan)

Sestava: Roman Doleček – Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Martin Kavka, Jakub Rajnštajn, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „V dnešním zápase se střídaly špatné a lepší chvilky. V každé třetině jsme si nechali soupeře zbytečnými chybami, které se nám opakují v každém zápase, odskočit o 2 až 3 branky, a poté museli zbytečně dotahovat. V poslední třetině se nám to už nepovedlo, a i díky nepovedené power-play Pacov zvítězil. Děkujeme soupeři, rozhodčím i divákům za pěkný zápas.“

Áčko tak zůstává na poslední místě mezi hrajícími týmy. Další zápasy ho čekají již následující víkend, kdy v sobotu přivítají Vysoké Mýto a v neděli zajíždějí do Chrudimi.