Mužské béčko opět nulové

V neděli 17. 3. 2019 vyjelo mužské béčko do Pardubic na předposlední ligový turnaj. Soupeři jim byly týmy FBC Respect Jiskra Heřmanův Městec a SK Spartak Slatiňany. Úkolem bylo získání plného bodového zisku a odlepení se ode dna tabulky.

Hned první zápas ukázal, že splnění úkolu nebude nic lehkého. Do utkání s Heřmanovým Městcem vstoupil Letohrad ve velkém stylu a hned po dvou minutách se díky využití přesilové hry dostal do vedení. Poté se již hrálo pouze 5 na 5, oba týmy si vytvářely drobné šance, ale nic velkého se již do konce třetiny nestalo. Do druhé třetiny vstoupil lépe soupeř. Hned po 30 vteřinách fauloval, šel do čtyř, ale paradoxně mu to pomohlo. Využil chybu v rozehrávce přesilové hry a z brejku srovnal na 1:1. Letohradu se přesilovka využít nepodařila. Naopak bylo ještě hůře. Tečované nahození ze střední vzdálenosti s hodnou dávkou náhody skončilo za zády Dolečka. 1:2. Na konci třetiny Letohrad oslabilo vyloučení, ale naštěstí i on tuto nevýhodu využil ve svůj prospěch. Derka na své půlce sebral míček a zastavil ho až hvizd rozhodčího značící branku. Do konce třetiny se pak již nic závažného nestalo. Třetí třetina tak začínala za otevřeného stavu, šance se střídaly na obou stranách, a čekalo se na branku, která posune daný tým na koně. Bohužel tuto branku vstřelil Heřmanův Městec. Vystihl letohradskou nahrávku v brejku a naopak šel do brejku on a nedal golmanovi šanci. Letohrad zůstal jako opařený a soupeř opět trestal. Brejk dva na jednoho a stav byl 4:2. Obě branky dělilo 13 vteřin. Letohrad to pak zkoušel bez brankáře, dokonce dostal i výhodu 5 na 3, ale již nic nevymyslel, a tak se mohl radovat Heřmanův Městec.

FBC LETOHRAD B – FBC RESPECT JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 2. Lauterbach (Doleček Jakub), 28. Derka

Sestava: Doleček Petr (Moravec Jan) – Vychytil Vojtěch, Zářecký Edward, Valenta Petr, Vaňous Michal, Peškar Václav, Šumpík Daniel – Moravec Jiří, Lauterbach David, Derka David, Schmidt Rudolf, Doleček Jakub, Toman Jiří, Hubálek Lukáš, Doleček Jiří, Moravec Matěj

Do druhého utkání Letohrad nastupoval proti Slatiňanům, které byly namotivovány předešlou výhrou 10:2 nad Třemošnicí a také dvěma výhrami z předchozích vzájemných duelů. Byly to opravdu Slatiňany, kdo do utkání vstoupil lépe. Po opatrném začátku v 10. minutě využily zmatku před brankou a šly do vedení. Do konce třetiny již branka nepadla, a to hlavně díky letohradském brankáři Moravcovi, který se během první třetiny opravdu nenudil. Na začátku druhé třetiny hosté navýšili skóre na 2:0. Letohradu tak pomalu začalo téci do bot, stáhl hru na dvě pětky a začal se pokoušet o zvrat. Mezi 20. a 22. minutou se mu to podařilo, z dorážky se trefil Moravec M. a poté vymetl pavučinky Doleček Jak. Utkání tak bylo vyrovnané a mohlo se převrátit na jakoukoliv stranu. Opět měl to pověstné štěstíčko soupeř. Ze skrumáže před brankou šel do vedení. O pár minut později z brejku navýšil na 4:2. Třetí třetina začala výhodou přesilové hry pro Letohrad, kterou využil Derka. Opět byl tak na dostřel, na což reagovaly Slatiňany dvěma brankami. Letohradu tak zbývalo na srovnání pět minut. Drobnou komplikací se stalo vyloučení Derky na 2+2 minuty. Letohradští se i v oslabení pokoušeli útočit, ale Slatiňany byly bezchybné. Konečnou korekci po návratu z trestné reakce provedl právě Derka. Po faulu na svou osobu bezpečně proměnil nájezd.

FBC LETOHRAD – SK SPARTAK SLATIŇANY 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)

Branky: 20. Moravec Matěj (Toman), 22. Doleček Jakub (Vaňous), 35. Derka (Vaňous), 45. Derka

Sestava: Moravec Jan – Vychytil Vojtěch, Zářecký Edward, Valenta Petr, Vaňous Michal, Peškar Václav, Šumpík Daniel – Moravec Jiří, Lauterbach David, Derka David, Schmidt Rudolf, Doleček Jakub, Toman Jiří, Hubálek Lukáš, Doleček Jiří, Moravec Matěj

Po dvou prohrách tak Letohrad zůstává na posledním místě. Do konce ligové sezóny mu již zbývají poslední dvě utkání, tudíž již teď je jasné, že na vyšší, než předposlední místo, nedosáhnou. Poslední liga je čeká 6. 4. 2019 proti prvním Pardubicím a předposlednímu rezervnímu týmu Třemošnice.