Ondřej Majvald: „Ohromně mě baví práce s dorostem“

Tentokrát jsme vyzpovídali trenéra dorosteneckého týmu FBC Letohrad, Ondřeje Majvalda, známého jako Majsyka či Standu. Zeptali jsme se na otázky ohledně fungování týmu, ambicím, ale také na jeho návrat do sestavy mužských týmů.

Ahoj Majsyku. Jak Tě práce u dorosteneckého týmu baví?

Ahoj.  Kluci mají fajn partu a pracují na sobě. Na začátku jsme moc nevěděli, co od sebe čekat, ale myslím, že už si to vše sedlo a že si skvěle rozumíme a děláme pokroky ve hře. Jsou ohromně šikovní, takže mi trénování usnadňují a dělají mi radost. I proto musím přiznat, že mě práce s nimi obrovsky baví.

O uplynulém víkendu jste se utkali s Jaroměří a Orlickem Třebovskem. Výsledkem jsou tři body. Jak zápasy hodnotíš? 

První zápas s Jaroměří jsme zvládli v celku dobře a dá se říct, že jsme měli zápas pod kontrolou. Za 3 body jsem moc rád. Opět nás sráželo spoustu vyloučení. Vyloučení nás trápí a je potřeba se jim vyhnout, abychom mohli zápasy nadále vyhrávat. Příště by nám to už projít nemuselo.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti prvnímu týmu tabulky a snažili jsme se překvapit. Začátek zápasu se nám podařil a hráli jsme vyrovnaný zápas. Bohužel poté soupeř ukázal své kvality a podařilo se mu utéct na rozdíl 5 branek. Velkou radost mi udělala 3 třetina, kdy jsme drželi balonek, hru kontrolovali a podařilo se nám dotáhnout na rozdíl jedné branky. Sice se nám zápas už nepovedlo otočit, ale i tak zápas hodnotím kladně, hlavně to, že jsme se nevzdali. Herní projev především ve 3 třetině byl opravdu dobrý a slibný do dalších zápasů.

Dorostenci se v současné době nacházejí na čtvrtém místě druhé ligy. Jak jsi spokojen se současnou pozicí?

Se současnou pozicí jsem spokojený. Před sezonou jsem měl cíl pohybovat se ve středu tabulky, což se nám zatím daří. Doufám, že se nám toto místo podaří udržet a třeba i trochu zlepšit, nebude to ale jednoduché.

Jaké jsou Tvé vize na zbytek lize ligového ročníku? Kde bys chtěl tým vidět?

Do zbytku sezony bych byl rád, kdyby se nám podařilo ještě trošku zlepšit herní styl, být více na balonku a kontrolovat hru.  Cíl je jasný, udržet stávající pozici. Samozřejmě neztrácíme mnoho bodů na týmy před námi a bylo by super, kdyby se nám podařilo posunout ještě o místo nebo dvě dopředu. Ovšem týmy za námi také nejsou daleko, takže je potřeba být na pozoru a v každém zápase bojovat. To, jak si povedeme, napoví příští hrací den, kdy nás čekají domácí zápasy s druhým a třetím týmem tabulky. Tímto bych tedy rád všechny pozval, aby náš tým přijeli podpořit v důležitých zápasech.

Asi očekávaná otázka na závěr. Kdy Tě budou moci vidět diváci zpátky na palubovce jako aktivního hráče?

Trochu jsem tuto otázku tušil, ale momentálně na ni sám neznám odpověď. Samozřejmě bych si rád s klukama opět zahrál. Uvidíme, třeba na to časem ještě dojde, ale teď mám práci u dorostu, která mě baví a budu se jí zatím věnovat naplno.

Děkuji za rozhovor a ať se daří!

Také děkuji za rozhovor a přeju všem hezké chvilky ve sportovním i osobním životě a budeme se snažit vám dělat radost našimi výsledky 🙂

Post Author: Michal Vaňous