Parádní vstup elévů do ligy

Hala gymnázia v Hlinsku se v sobotu 20. 10. 2018 stala dějištěm prvního kola Regionálního přeboru elévů – skupiny 4 – PA. Nastoupily zde týmy ze Svitav, Nasavrk, domácího Hlinska, Chrudimi a nesměly chybět i nejmladší letohradské naděje.

Specifikum pro tuto kategorii je, že se evidují pouze týmové výkony, nikoliv statistiky jednotlivců, jako jsou branky a asistence. Jedná se tedy vždy o týmový úspěch či neúspěch.

První zápas Letohrad odehrál proti Sokolu Nasavrky. Zápas byl na začátku hodně vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Nakonec více klidu na hokejkách a „větší srdíčko“ byly na straně Letohradu, a tak se radoval z výhry 4:2.

Sokol Nasavrky – FBC Letohrad Orel Orlice 2:4

Druhý zápas proti FbK TJ Svitavy nezačal dobře. Soupeř měl spoustu šancí, ale naštěstí obrana Letohradu odolala. Ten se začal postupně zlepšovat a druhá polovina zápasu byla v jeho režii. Důkazem je konečná výhra 5:2.

FBC Letohrad Orel Orlice – FbK TJ Svitavy 5:2

Třetí zápas proti domácímu Hlinsku byl vyrovnaný od první do poslední minuty. Na konci se k Letohradu přiklonilo pověstné štěstíčko a brankou v poslední vteřině převrátil stav na svou stranu a vyhrál 3:2.

Florbal Hlinsko – FBC Letohrad Orel Orlice 2:3

Čtvrté, a ten den poslední utkání, letohradští elévové nastoupili proti FBK Piráti Sokol Chrudim. Hned první minuty zápasu ukázaly, že se bude jednat o nejtěžšího soupeře. Na začátku Chrudim předvedla svou převahu, dostala se do vedení, měla i další šance, ale nakonec se také Letohradu podařilo ukázat své umění, vstřelit branky, a výsledkem byla spravedlivá remíza 3:3.

FBC Letohrad Orel Orlice – FBK Piráti Sokol Chrudim 3:3

Sestava ve všech zápasech: Tomáš Krejsa, Jiří Hlaváček, Jaroslav Kvapil, Denis Bozetický, Viktor Šimek, Aleš Černohous, Ondřej Faltejsek, Benjamin Šulc, Dominik Appl

V každém ze čtyř zápasů nastoupil jiný brankář. Postupně se vystřídali Aleš Černohous, Dominik Appl, Jiří Hlaváček a Benjamín Šulc, a nutno říci, že každý z nich předvedl výborný výkon. Na výkony brankářů navázali i hráči v poli, kteří byli také výteční. Můžeme tak přát pouze, aby kluci s výkony jen a jen rostli.

Za závěr poděkování paní Šárce Šimkové za parádní fotky.