PŘÁTELSKÝ ZÁPAS: FBC Letohrad – FBK Orlicko Třebovsko

Přátelský zápas starších žákyň – 23. 6. 2021 – sportovní hala Česká Třebová

Sestava FBC Letohrad: M. Prachařová – K. Skulbaševská, E. Halbrštátová, D. Marková – T. Filáčková, M. Hysková, T. Luňáčková – K. Svobodová, M. Žabová

Výsledek zápasu: FBC Letohrad – FBK OT 5 : 6 (2 : 5)

Branky FBC Letohrad: K. Skulbaševská 3, E. Halbrštátová 1, T. Filáčková 1.

Hodnocení zápasu:

Osobně jsem byl nadšený z přístupu trenérů FBK Orlicko – Třebovsko a jejich ochotě sehrát proti jejich starším žákyním přátelský zápas. V letošní sezóně se totiž budeme s tímto novým týmem setkávat v krajské lize. Po rozhovoru s jejich trenérkou jsem našim žákyním sdělil, aby na začátku zápasu nenastoupily moc nátlakově na jejich dívky a začaly v přátelském tempu. Údajně se totiž jejich žákyně obávaly této první zápasové konfrontace, protože se začínají rozkoukávat a poznávají pravidla hry. Navíc utkání nepískal oficiální rozhodčí a pouze se hlídal čas, auty a vstřelené branky.

A kvůli těmto skutečnostem, kdy dívky FbK OT hrály nečekaně nátlakově a hodně do holí našich hráček, vedly v úvodu utkání 3 : 0. Pak naše dívky dostaly pokyn, aby tedy začaly hrát útočně a agresivně na míčku a od té chvíle po celou dobu zápasu dominovaly v kombinaci i počtu střel na branku a byly lepším týmem. Škoda, že z těch množství šancí a střel nedokázaly vytěžit více branek. První poločas naše dívky prohrály 2 : 5, ovšem druhý již zcela patřil našim hráčkám, které nátlakovou hrou dotahovaly ztrátu skóre. Nakonec 2. poločas vyhrály 3 : 1, což bylo velice pozitivní.

Našim hráčkám velice děkuji za jejich účast v tomto utkání, velkou obětavost, pohledné kombinace, dravost a snahu. Škoda, že se podcenil úvod zápasu. Z této chyby se určitě poučíme, byl to totiž přátelský zápas. Velice sympatická trenérka Fbk OT předala našim dívkám klubovou tašku s množstvím reklamních dárků (míčky, sluneční brýle, tužky, energetické sušenky aj.). Tomuto sympatickému soupeři velice děkuji za tento zápas a trenérkám za přátelský přístup a jednání. Velice se těšíme na vzájemné zápasy, teď už v rámci krajské ligy starších žákyň.

Mgr. Bc. Petr Skulbaševský, trenér FBC Letohrad, tým starších žákyň.

Post Author: Ondřej Novotný