Rozhovor s kapitánem dorostenců

Matouš Faltus je kapitán našeho dorosteneckého týmu. Patří k přirozeným lídrům družstva a proto jsme ho poprosili o zhodnocení úvodní části sezóny druhé ligy.

Matouši, v loňském roce jste postoupili do druhé dorostenecké ligy. Jak hodnotíš její úroveň a v čem je lepší oproti nižší soutěži.

Druhá liga je určitě výrazně kvalitnější, než ta třetí. I tabulka ukazuje, že týmy, které postoupili z třetí ligy jsou na nižších pozicích. Výhoda je, že oproti minulé sezoně máme letos mnohem větší konkurenci, což znamená, že každý zápas je taky větší výzva. Těžší zápasy jsou přínosem cenných zkušeností a tak nám ukazují, na čem musíme zapracovat.

 

Jak bys zhodnotil vstup našeho týmu do nové sezóny?

Vstup do letošní sezony byl asi takový, jak se očekávalo. Nikdo nevěděl na čem budeme a až první turnaje odhalili naše ambice. V prvním turnaji také bylo vidět, že jsme všichni po letní pauze měli chuť do hry, tak jsme do ligy vstoupili za šest bodů. Od té doby nás ale doprovází částečná smůla a individuální chyby. Není to ale nic co by se nedalo odstranit a celkově si myslím, že začátek sezony byl úspěšný.

 

Je někdo, nebo něco co tě u týmu příjemně překvapilo?

Velkým překvapením byl určitě individuální pokrok některých našich mladších hráčů. Co se individuálních chyb týče, už to není tak hrozné, jako v minulé sezoně, ale stále nás trápí nedůslednost a naivita v některých situacích.

 

Příští rok budeš v dorostenecké kategorii končit. Jak se těšíš na posun do „juniorky“, která bude hrát v mužských soutěžích.

Do mužských soutěží se těším. Na druhou stranu máme s klukama v týmu skvělý kolektiv, který se tak na sezonu rozpadne na dvě části. Těžší soutěže, ale znamenají větší výzvy a mnoho zkušeností do budoucna.

 

V letošním roce jsi se dal také na dráhu rozhodčího, jak k tomu došlo a jak se na práci rozhodčího těšíš?

Říkal jsem si, že když do toho kluci jdou, tak to zkusím taky. Zatím ještě nemám odpískané ani jedno utkání. I když s malými obavami, tak se na první turnaj těším 🙂

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho osobních i sportovních úspěchů.

 

Post Author: Petr Adamec