Starší žáci po třech vítězstvích postupují do 5. koše

V neděli 28. 10. 2018 odjelo mužstvo starších žáků do České Skalice, kde je čekalo třetí kolo Ligy starších žáků – skupiny 4. Postupně se střetlo s týmy  FbK Orlicko-Třebovsko bílí, Žacléř TJ Spartak Vrchlabí a Sokol Pardubice C – MŽ.

První zápas Letohrad nastoupil proti rivalovi z OT. Premiéru v letohradském dresu si odbyli Martin Vicenec a Tadeáš Michna. Zápas byl hodně vyrovnaný, šance byly na obou stranách. V prvních dvanácti minutách se Letohrad dostal do dvoubrankového vedení, do druhé části tak vstupoval příjemněji naladěn. V druhé minutě druhého poločasu se OT podařilo snížit na rozdíl jediné branky. O dalších pět minut později však vedení navýšil kapitán Huslen Munkh-Erdene. Tento stav vydržel až do konce utkání, a tak se z vítězství nad regionálním rivalem mohl radovat Letohrad.

FBC Letohrad – FbK Orlicko Třebovsko bílí 3:1 (2:0, 1:1)

Branky: 6. Štěpán Stejskal, 12. Albert Lepin, 19. Huslen Munkh-Erdene

Druhým soupeřem byl Žacléř TJ Spartak Vrchlabí. V tomto utkání si odbyl brankářskou premiéru Jakub Kudlačík. Hned od začátku měl zápas opět velké tempo, kdy šance střídala šanci. V půlce první části mělo obrovskou šanci Vrchlabí, kdy střílelo do téměř prázdné branky a již se téměř radovalo z úvodního gólu, ale nový strážce letohradského brankoviště byl proti – reflexivně rukou vytáhl. V deváté minutě dostalo Vrchlabí výhodu přesilové hry, ale Letohrad předvedl ukázkové bránění. Naopak se mu podařilo dvakrát skórovat a dostat se tak do trháku. Do konce poločasu již branka nepadla.  Začátek druhé části se opět mladým nadějím povedl. Hned po pěti vteřinách navýšily na 3:0. Za další dvě minuty to bylo již o čtyři branky. Vrchlabí se však nevzdalo a snížilo na 2:4. Letohrad však snížení nepoložilo a sedm sekund po druhém vrchlabském branku znovu odskočil a již si zbytek utkání pohlídal. Kosmetická úprava výsledku pak již nikoho nemrzela.

Žacléř TJ Spartak Vrchlabí – FBC Letohrad 3:6 (0:2, 3:4)

Branky: 9. Nikolas Brdíček, 10. Štěpán Stejskal (Jan Burianec), 13. Nikolas Brdíček (Albert Lepin), 14. Huslen Munkh- Erdene (Václav Novotný), 19. Kristián Paštika (Štěpán Stejskal), 20. Nikolas Brdíček (Václav Novotný)

Poslední zápas Letohrad sehrál proti mladším žákům ze Sokola Pardubice C – MŽ. Na to, že se jednalo o mladší žáky, byl tento tým velmi dobře fyzicky a technicky vybaven, takže Letohrad nečekalo nic lehkého. Hned z kraje utkání však Letohrad šel do vedení, které během prvních devíti minut navýšil až na 5:0. Takto i skončil první poločas. Ve druhém se již nepodařilo využít žádnou z šancí, naopak Pardubice zaznamenaly čestný úspěch. Výsledkem tedy bylo skóre 5:1.

Sokol Pardubice C – MŽ – FBC Letohrad 1:5 (0:5, 1:0)

Branky: 1. Huslen Munkh-Erdene, 2. Nikolas Brdíček, 6. Albert Lepin (Huslen Munkh –Erdene), 7. Tadeáš Michna (Martin Vicenec), 10. Martin Vicenec  (Tadeáš Michna)

Sestava ve všech zápasech: Vojta Krejsa, Jakub Kudlačík – Tadeáš Michna, Antonín Appl, Václav Novotný, Michal Lerch – Nikolas Brdíček, Štěpán Stejskal, Albert Lepin, Huslen Munkh-Erdene, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika

Jednalo se tak o velmi úspěšné vystoupení letohradských žáků. Komentář trenéra, Romana Dolečka, mluví za vše: „Klukům patří velká pochvala. Jak oběma brankářům, tak i hráčům v poli. Díky tomuto výkonu jsme postoupili z 6. do 5. koše.“