O VÍKENDU STARTUJE DIVIZE – D

Již o nadcházejícím víkendu vstoupí náš mužský A-tým do letošních bojů své soutěže. Po vcelku úspěšném tažení Pohárem Českého florbalu, ale bohužel konci ve 3. kole se muži mohou již plně soustředit pouze na letošní divizi.

Po ne úplně vydařené letní přípravě, kdy náš tým provázela slabá defenziva se v posledních týdnech, zdá se, tento problém podařilo vyřešit a muži tak již v posledních dvou pohárových kláních vycházeli ze zabezpečené obrany a neinkasovali příliš mnoho branek.

Zcela jistě do toho také promluvil gólman Daniel Jiruška, který se na začátku letošního ročníku stihl oženil. Od tohoto okamžiku se nachází ve velice dobré formě a jeho sebevědomí dodává hráčům před ním klid a všichni v týmu vědí, že vzadu stojí opora, která i v těžkých chvílích dokáže Letohrad podržet.

V letošním ročníku Divize D se náš tým představí proti 11 soupeřům, když s každým týmem naši muži odehrají jeden zápas na domácí a hostující půdě. To znamená, že v součtu na naše borce čeká 22 zápasů.

Mezi největší lákadla jistojistě budou patřit zápasy mezi Letohradem a nedalekým FbK Orlicko-Třebovskem. Tyto zápasy jsou považovány za podobné derby jako v hokejovém prostředí mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Dalšími soupeři budou Litomyšl, Vysoké Mýto, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Všestary, Mohelnice, Brno, Hradec Králové, Třebíč B a Blansko.

Post Author: Ondřej Novotný