Z Pardubic vezou žákyně dvě výhry

Pardubice, Dukla – 8. 1. 2022

Naše starší žákyně zajížděly na první turnaj v novém roce na Duklu do Pardubic. Čekaly je velice silné černé lvice z IBK Hradec Králové a tradiční soupeři Orlicko Třebovsko a HAGA Pardubice. Naše sestava byla více méně kompletní, tak se mohly sestavit čtyři trojkové sestavy. Hráčky tak mohly více střídat a kvalitně nabrat síly na další hru a zápasy. Klíčové hráčky byly však více vytížené.

FBC Letohrad – IBK Hradec Králové – černé lvice 7 : 13 (2 : 7)

Branky vstřelily: J. Šigutová 3, E. Kouřimová 3, T. Skalická 1.

Proti velmi silným hráčkám z IBK podaly naše hráčky koncentrovaný výkon a kombinačně se zejména první dvě sestavy černým lvicím vyrovnaly. Ve druhém poločase jsme se přiblížili soupeřkám na 3 branky (7:10). Avšak v závěru rozhodla jejich zkušená sestava slepenými třemi brankami, při naší chvilkové nepozornosti a nepohlídání si prostou před brankou, kde jsou černé lvice velice důrazné. Chvíli se však hráčky z Hradce musely bát o výsledek. A to je dobrý poznatek a známka výkonnostního progresu našich žákyň.

FBC Letohrad – FBK Orlicko Třebovsko 13 : 6 (8 : 3)

Branky vstřelily: J. Šigutová 4, T. Filáčková 3, E. Kouřimová 2, T. Skalická, D. Marková, M. Hysková

a T. Luňáčková po 1.

Proti žákyním Orlicko Třebovska se střelecky našim holkám dařilo a tak se prosadilo hned 7 z nich. Holky opět skvěle kombinovaly a dokázaly si pohlídat klíčové hráčky soupeře. Po celou dobu zápasu udržely vysoké tempo hry a kvalitní celoplošný pohyb doplnily důraznou obranou hlavně u mantinelu. Díky skvělému přístupu jsme se radovali z vítězství.

FBC Letohrad – HAGA Pardubice 9 : 3 (5 : 1)

Branky vstřelily: J. Šigutová 5, T. Filáčková 2, T. Skalická a E. Kouřimová po 1.

V posledním zápase pokračovaly naše holky v kvalitní a obětavé hře. Nátlakovou hrou a osobní obranou nedovolily domácím hráčkám nebezpečné kombinace, dokázaly blokovat jejich střely a důraznou hrou před brankou eliminovaly možnost dorážet střely. Mohly tak slavit dnešní druhou, tolik potřebnou výhru.

Na závěr musím holkám moc poděkovat za super přístup a velice obětavou a důraznou hru, která vedla k zisku tolik důležitých 6 bodů. Určitě chceme nadále pokračovat v takových kvalitních výkonech a udržet tento výkonnostní vzestup.

Mgr. Bc. Petr Skulbaševský, trenér žákyň FBC Letohrad

Post Author: Ondřej Novotný