A tým mužů má šest bodů.

O víkendu čekal A tým dvoudenní pobyt na Vysočině, kde odehrál dvě utkání. V sobotu v Třešti s týmem TJ Centropen Dačice a v neděli v Pelhřimově s týmem z Pacova. Tým Dačic měl být pro náš tým těžkým oříškem, protože ještě v sezóně neprohrál, a jen díky horšímu skóre byl zatím na čtvrtém místě. Začátek utkání jsme zvládli a soupeře nepustili do nijak složitých situací. Postupem času přidali hráči Dačic na důrazu a to se jim vyplatilo v deváté minutě, kdy se trefil Sedláček (0:1). Hned za dvě minuty ovšem vyrovnal z přesilovky Adam Gabris krásnou střelou z úhlu na přední tyč (1:1). Remízou skončila i první třetina, která napověděla, že se soupeř začíná lehce rozjíždět. Ve druhé třetině hráči Dačic ještě přidali na důrazu a ve čtvrté a osmé minutě šli do trháku na 1:3. Náš tým hrál stále trpělivě a ve vlastním oslabení snížil Jan Skalický na 2:3. Tímto výsledkem se začínala i třetí třetina. Ta se našemu týmu však hrubě nepovedla. Za laxní začátek nás soupeř ihned trestal. V šesté minutě to bylo již 6:2 a museli jsme hodně otevřít hru, abychom s výsledkem něco udělali. Ve čtrnácté minutě vykřesal naději Majvald (3:6), ale hned po minutě to bylo 3:7. Po našem neproměněném trestném střílení přidal soupeř ještě jednu branku na 3:8. Konečnou podobu výsledku dal Jakub Doleček svoji brankou na 4:8.

Nedělní utkání mělo být se soupeřem, který již neměl být z top čtyřky tabulky. Utkání s hráči z Pacova tomu od začátku napovídalo, kdy jsme po počátečním tlaku domácích vsítili v osmé minutě branku na 1:0 z hole Jirky Dolečka. Herně otevřenou třetinu jsme nakonec utrhli pro sebe, kdy další naše branky přidali Jan Skalický, Petr Kminiak, Jan Skalický a Vojtěch Náhlík (5:1). Utkání ovšem bylo naprosto vyrovnané, a proto se dal očekávat ještě těžký zápas. Druhá třetina byla z naší strany naprosto lajdácká. Po minutě již hráči Pacova snížili na 5:3 a začali být značně při chuti. Zato na náš tým spadla pověstná deka a nebyli jsme schopni se soupeři vyrovnat v důrazu ani rychlosti. Po zvýšení na 6:3 se zdálo že jsme z nejhoršího venku, ale opak byl pravdou. Soupeř nás tlačil a naše chyby mu značně nahrávaly. Na konci druhé třetiny bylo již vyrovnáno a zdálo se, že bude zle. Na úplném konci třetiny ovšem Jan Matyáš zvýšil na 7:6 a do šaten se šlo alespoň s mírným vedením. Po bouřlivé promluvě v šatně jsme nastoupili s odhodláním soupeře definitivně zlomit. Stačilo jen 12 vteřin a soupeř ve své přesilové hře vyrovnal. Hosté navíc za další minutu dostali možnost trestného střílení Tu naštěstí nevyužili, což nás vyburcovalo k rychlému obratu vývoje hry. Jirka Doleček využil zmatek v domácí obraně a znovu zvýšil na 8:7. To soupeře hodně zbrzdilo a za dalších šest minut bylo skóre již 12:7 pro náš tým. O branky se postarali 3x František Majvald a Matouš Hrdina. Hosté znovu zvedli hlavu k zoufalému náporu, ale bylo již pozdě. Další branky přidali Vojta Náhlík a Jan Matyáš, takže nám konečné skóre 14:10 přineslo krásné a tolik potřebné tři body do tabulky.

V utkáních nastoupili: Brankaři-Moravec Jan, Moravec Dominik, Richter David. Hráči v poli-Matyáš Jan, Pokorný Jan, Lauterbach David, Skalický Jiří, Kristek Roman, Skalický Jan, Kavka Martin, Náhlík Vojtěch, Toman Jiří, Kminiak Petr, Hrdina Matouš, Majvald František, Doleček Jakub, Doleček Jiří, Baláš Dan, Gabris Adam, Moravec Matěj

Fotky z utkání s týmem FBC Hradec Králové.

Post Author: Petr Adamec