Ani pátý a šestý pokus B-týmu nevyšel

V sobotu 27. 10. 2018 mužské béčko vyjelo opět do nafukovací haly do Pardubic, kde chtělo konečně získat první ligové body. Soupeřem jim však byly týmy ze Sokola Pardubice „D“ a „E“, tedy týmy složené z bývalých extraligových hráčů, tedy týmy, které by se neztratily ani v Národní lize.

V prvním utkání Letohrad narazil na „mladší“ Pardubice. První třetina byla vyrovnaná, Letohrad se dostal do vedení, Pardubice poté dvěma brankami utkání otočily, ale stále bylo o co hrát. Ve druhé třetině si domácí vypracovali tříbrankové vedení. Letohrad poté dostal výhodu přesilové hry 5 proti 3, tedy obrovskou šanci na návrat do zápasu, ale bohužel se přesilové hry využít nepodařilo. Naopak Pardubice postupně navyšovaly svůj náskok. Na konci třetí třetiny se domácí opět dostali do 3, tentokrát už Letohrad trestal. Byla to však jen kosmetická úprava výsledku – konečné skóre 12:3.

Sokol Pardubice Excellent E – FBC Letohrad B 12:3 (2:1, 3:1, 7:1)

Branky: 6. Moravec Jiří (Derka), 25. Vaňous (Gabris Josef), 43. Vaňous (Derka)

Sestava: Doleček Roman (Vašátko Ondřej) – Vítek Michal, Vaňous Michal, Zářecký Edward (C), Kavka Martin, Marek Vít, Filip Petr – Faltýsek Jakub, Moravec Jiří, Vychytil Vojtěch, Živný Antonín, Valenta Petr, Lauterbach David, Derka David, Gabris Josef, Hubálek Lukáš

Ve druhém utkání na B-tým čekal rozjetý „starší“ tým Pardubic, který ve svém prvním utkání vyhrál 21:2 nad Třemošnicí. Nakonec se Pardubicím i v tomto utkání podařilo vyhrát velkým rozdílem, ale letohradské béčko převedlo určitě daleko lepší výkon, než první zápas. Brankový rozdíl způsobila zejména zkušenost Pardubic, které dokázaly využít jakékoliv malé chybičky, a nekompromisně trestat.

FBC Letohrad B – Sokol U50 Pardubice D 2:14 (2:5, 0:5,0:4)

Branky: 1. Lauterbach (Vychytil), 7. Lauterbach (Živný)

Sestava: Doleček Roman (Vašátko Ondřej) – Vítek Michal, Kavka Martin, Marek Vít (C), Filip Petr – Faltýsek Jakub, Vaňous Michal, Vychytil Vojtěch, Živný Antonín, Valenta Petr, Lauterbach David, Gabris Josef, Hubálek Lukáš

Mužské béčko tak ani tento víkend nebodovalo, avšak nutno podotknout, že pardubické týmy jsou opravdu nadstandardem pro tuto krajskou ligu. Letohradské béčko, které je více než z poloviny sestaveno z nováčků, tak určitě může potěšit, že nejméně v polovinách z obou zápasů hrálo vyrovnanou partii, a určitě obě utkání hráčům přinesla zkušenosti do budoucna. Po těchto dvou utkáních, kdy tým mohl jen překvapit, čeká za 14 dní další liga, liga klíčová. Ta přinese boje s Třemošnicí B a Spartakem Statiňany, tedy týmy, se kterými, pokud chce Letohrad předvádět kvalitní výkony, musí bodovat. Veřme tedy, že tým zapomene na předchozí nezdary, a konečně zabojuje a přiveze první bodíky a odlepí se ode dna tabulky.