B-tým vybojoval šest bodů

V sobotu 30. 11. 2019 hostilo mužské béčko další turnaj Pardubického přeboru mužů. Na domácí palubovce s Dolní Dobrouči se utkalo s Klubem SPV Pardubice B a ŽSK Třemošnice B.

První zápas proti Pardubicím začal vzájemným oťukáváním. V páté minutě dostal Letohrad výhodu přesilové hry, kterou i přes několik šancí ale nevyužil. Těsně po návratu vyloučeného hráče se však po individuální akci prosadil David Derka. Na začátku druhé třetiny dostali výhodu přesilové hry i Pardubičtí. Ani jim se branku vstřelit nepodařilo, ba co navíc, byli to právě oni, kdo inkasoval, a to dokonce dvakrát. Nejprve se prosadil znovu David Derka, poté vymotal obranu i s gólmanem David Lauterbach. Když ve 22. minutě využil chyby v rozehrávce Pardubic Martin Kavka, bylo to už 4:0. První polovina třetí třetiny nepřinesla nic moc zajímavého. Ve 40. minutě dostaly Pardubice šanci na snížení, ale opět chybovaly, Tonda Živný utekl a byl faulován, a tak Letohrad zahrával trestné střílení. Šanci na pomyslný hattrick dostal David Derka, nemýlil se a uzavřel na konečných 5:0.

FBC LETOHRAD B – KLUB SPV PARDUBICE B 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 7. Derka (Toman), 18. Derka (Kavka), 19. Lauterbach (Kavka), 22. Kavka, 41. Derka

Sestava: Jan Moravec – Martin Kavka, Matěj Moravec, Vojtěch Vychytil, Michal Vaňous – David Derka, Jan Šťastný, David Matyáš, Josef Gabris, David Lauterbach, Antonín Živný, Jiří Toman, Jiří Moravec

Druhým soupeřem byla Třemošnice, která v ranním zápase dostala výprask od Pardubic. Začátek utkání patřil Letohradu, ale úvodní nápor utlumilo vyloučení Davida Matyáše. Třemošnice v přesilové hře nic moc nepředvedla a následně dostal šanci Letohrad. Ten však nabídnutou přesilovku také nevyužil. První branku přinesla až 21. minuta, kdy se prosadila Třemošnice. Letohrad to však nepoložilo a v 26. minutě baseballově vyrovnal David Lauterbach. Když už se všichni připravovali na druhou přestávku, dostal se do průniku Tonda Živný a vymetl všechny pavučinky – 2:1 pro Letohrad. To ještě nebylo všechno. Hned po buly pak vystřelil Jirka Toman, brankář Třemošnice zasáhl, ale trošku nešikovně zvedl nohy, a nabídnutý míček dotlačil David Matyáš. Začátek třetí třetiny patřil Třemošnici. Po chybě ve středu pole její hráč utekl sám a nedal Janu Moravcovi šanci – 3:2. Letohrad se stále snažil přidat další branku, ale byl to soupeř, kdo se opět radoval. Brejk dva na jednoho a Jan Moravec opět bez šance. Když už se zdálo, že utkání dospěje k remíze, povedl se Třemošnici další výpad, ale brejk dva na jednoho tentokrát zklikvidoval Honza Moravec. Brankář svou práci odvedl, proto se muselo odvděčit i pole, ve 45. minutě se střelou nad nohu prosadil Jirka Toman a zařídil Letohradu další tři body.

ŹSK TŘEMOŠNICE B – FBC LETOHRAD B 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Branky: 27. Lauterbach (Vaňous), 30. Živný (Moravec Matěj), 30. Matyáš (Toman), 45. Toman

Sestava: Jan Moravec – Martin Kavka, Matěj Moravec, Vojtěch Vychytil, Michal Vaňous – Jan Šťastný, David Matyáš, Josef Gabris, David Lauterbach, Antonín Živný, Jiří Toman, Jiří Moravec

Po zisku šesti bodů je tak B-tým na průběžném třetím místě tabulky. Má stejně bodů jako druhé Holice, ale ty mají dva zápasy k dobru. Na čtvrtém místě je pak Chrudim, která má ztrátu sedmi bodů, ale také dva zápasy navíc.

Druhou polovinu soutěže mužstvo otevře 12. 1. 2020, když se v Holicích utká s týmy Klub SPV Slovan Pardubice a FBK Piráti Sokol Chrudim B.