Béčko obralo o body lídra

První letošní ligu absolvoval B-tým. Vydal se do sportovní haly v Holicích, kde se střel s dosud neporaženým Klubem SPV Slovan Pardubice a zálohou chrudimských Pirátů.

V první utkání čekal Letohrad suverénní lídr soutěže, se kterým však obě předchozí utkání dokázal hrát vyrovnanou partii. I tentokrát se zdálo, že by se o body mohly poprat oba týmy. Ve 4. minutě šly do vedení Pardubice, ale ještě do konce třetiny dokázali Letohradští otočit – prosadili se Honza Šťastný a Petr Doleček. V 18. minutě dokázal vedení navýšit David Derka. Pardubice však nenechaly nic náhodě a po čtyřech minutách snížily opět na rozdíl jedné branky. I přes několik šancí se do konce třetiny další branky ani jeden z týmů nedočkal. To se povedlo až v 35. minutě Martinu Novákovi, který zvýšil na 4:2. Na konci 40. minuty se Pardubicím podařilo opět snížit – prosadil se kanonýr soutěže Martin Pova. Po zbytek utkání již Letohrad dokázal svůj těsný náskok uhlídat a došel si tak pro cenný skalp.

KLUB SPV SLOVAN PARDUBICE – FBC LETOHRAD B 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky: 10. Šťastný (Rajnštajn), 12. Doleček, 18. Derka (Toman), 35. Novák (Derka)

Sestava: Jan Moravec – Josef Gabris, Štěpán Appl, Jan Šťastný, David Matyáš, Matouš Faltus, Jiří Toman, Petr Doleček, Jiří Moravec, Petr Valenta, David Derka, Martin Kavka, Jakub Rajnštajn, Martin Novák, Matěj Moravec, Vojtěch Vychytil

Druhým soupeřem byla Chrudim B, které měl Letohrad co vracet. V předchozím vzájemném utkání dostal nakládačku 5:0. Že se tentokrát bude jednat o úplně jinou partii ukázala již první třetina. Letohrad šel díky brankám Matěje Moravce, Martina Nováka a Davida Derky do tříbrankového vedení, které ve druhé třetině podpořili znovu David Derka, ale také Petr Valenta a Martin Kavka. Za stavu 6:0 se podařilo Chrudimi snížit, ale Letohradští kontrolovali dalšími dvěma brankami – Jan Šťastný a premiérovou trefu letošní sezóny si připsal i Pepík Gabris. V 37. minutě Chrudim snížila na 8:2, ale konec utkání patřil znovu Letohradu. Konečnou podobu výsledku dali Jakub Rajnštajn, Jan Šťastný a Jiří Toman – 11:2.

FBC LETOHRAD B – FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM B 11:2 (3:0, 3:1, 5:1)

Branky: 9. Moravec Matěj (Vychytil), 13. Novák (Appl), 14. Derka (Moravec Matěj), 25. Derka (Moravec Matěj), 26. Valenta (Moravec Jiří), 27. Kavka (Derka), 32. Šťastný (Valenta), 33. Gabris (Rajnštajn), 40. Rajnštajn (Toman), 44. Šťastný (Valenta), 45. Toman

Po 12 odehraných kolech je tým na druhém místě, na první místo ztrácí 11 bodů (SPV Pardubice), na třetí místo má náskok 3 body (Holice). Další zápasy ho čekají 1. 2. 2020, když se na palubovce Univerzity Pardubice utká s ŽSK Třemošnice B a IBK Holice.