Dorost stále v čele 2. ligy

První Advent strávili dorostenci zápasy 10. kola 2. ligy dorostenců. V Jaroměři se utkali s Rtyní v Podkrkonoší a Sokolem Jaroměř.

První utkání proti Rtyni začalo lépe pro Letohrad. V rozmezí devíti vteřin se prosadili Davaajav Chuluuntsetseg a Matouš Poláček. Poté sice soupeř snížil na rozdíl jedné branky, ale na začátku druhé třetiny opět navýšil Matouš Poláček. Oba týmy pak měly výhodu přesilových her, však ani jeden nebyl úspěšný. Ve 34. minutě dokončil Matouš Poláček svůj hattrick a soupeř to měl již těžké. Když pak ve 40. minutě přidal pátou branku Max Kubelka, bylo utkání téměř rozhodnuto. Posledních pět minut již branku nepřineslo, a tak se Letohradští mohli zaradovat.

OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ – FBC LETOHRAD 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Chuluuntsetseg (Kalous), 10. Poláček (Kubelka), 21. Poláček (Kubelka), 34. Poláček (Lepin), 40. Kubelka (Kalous)

Sestava: Daniel Trejtnar (Vojta Krejsa) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Jan Faltus, Tomáš Faltus, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Začátek druhého zápasu lépe vyšel soupeři. Jaroměř se v první třetině dostala do dvoubrankového vedení, které na začátku druhé navýšila na 3:0. Poté si sice prosadil Max Kubelka, ale Jaroměř reagovala další brankou. Ve třetí třetině spustil Letohrad honbu za vyrovnáním, avšak více než dvě branky z holí Kubelky a Majvalda nezvládl. Jaroměř si tak došla pro vítězství 4:3.

FBC LETOHRAD – TJ SOKOL JAROMĚŘ 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Branky: 20. Kubelka (Lepin), 35. Kubelka (Munkh-Erdene), 35. Majvald (Faltus Jan)

Sestava: Vojta Krejsa (Daniel Trejtnar) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Jan Faltus, Tomáš Faltus, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

I přes jednu prohru dorostenci zůstávají v čele tabulky, s bodovým náskokem na Vysoké Mýto a tříbodovým na třetí Jaroměř. Další zápasy je čekají 19. 1. 2020, kdy se utkají s Vysokým Mýtem a Skutčí.