Dorost vybojoval tři body

V sobotu se tým dorostenců vydal do Hradce Králové, kde sehrál 15. a 16. zápas této sezóny. Jeho soupeři byli 1.FBC Polička dorostenci a FbC Skuteč.

V prvním zápase se Letohrad střetl s Poličkou. Po vyrovnané první třetině, kdy se Letohrad dvakrát dostal do vedení, ale Polička vždy reagovala, získal Letohrad rozdílové vedení ve druhé polovině druhé třetiny. Dvakrát se jim povedl rychlý dvoubrankový výpad v rozmezí pár vteřin a rázem to bylo 6:2. I přes čtyřbrankový náskok dorostenci nepolevili ani ve třetí třetině a postupně navýšili na 8:2. Necelé dvě minuty se Poličce podařilo snížit, ale Letohrad znovu odpověděl dvojnásobným úderem. Konečný stav byl tedy 10:3.

FBC LETOHRAD – 1.FBC POLIČKA DOROSTENCI 10:3 (2:2, 4:0, 4:1)

Branky: 4. Doleček (Lepin), 9. Šubert (Kubelka), 22. Doleček (Kubelka), 23. Novák, 27. Kubelka (Šubert), 27. Doleček (Appl), 36. Šubert, 38. Doleček (Kalous), 44. Faltus (Šubert), 45. Lepin (Doleček)

Sestava: David Hlaváček (Daniel Trejtnar) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Netušil, Lukáš Majvald

Druhým soupeřem byla Skuteč, aktuálně třetí tým ligové tabulky. První třetiny byla opět velmi vyrovnaná. Dvakrát se dostali do vedení hráči soupeře, ale Letohrad vždy dokázal reagovat. V druhé polovině třetiny šli do trháku Letohradští, ale naopak Skuteč nezůstala pozadu. Druhá třetina tak začala za stavu 3:3. Poté poslal dorostence do vedení Doleček, ale poté se rozjel skutečský Martin Fuňk. Během 2 minut a 42 vteřin nastřílel hattrick a rázem Skuteč vedla 6:4. Do konce třetiny ještě oba týmy přidaly po dvou brankách. Třetí třetiny přinesla urputný souboj, ale na více než na snížení, se již Letohrad nezmohl.

FBC SKUTEČ – FBC LETOHRAD 8:7 (3:3, 5:3, 0:1)

Branky: 3. Kubelka (Doleček), 9. Doleček (Kubelka), 11. Faltus, 18. Doleček, 25. Doleček (Lepin), 27. Kubelka (Doleček), 37. Novák

Sestava: Daniel Trejtnar (David Hlaváček) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Netušil, Lukáš Majvald

Dorostencům se podařilo získat tři body, což do ligové tabulky znamená posun na páté místo. Na čtvrté Vysoké Mýto ztrácejí pět bodů, na třetí Skuteč bodů šest. Na záda dýchá s odstupem jednoho bodu šestá Jaroměř. Sedmý Lanškroun již ztrácí bodů deset.

Další zápasy jsou na programu 23. 3. 2019 v Jaroměři. Soupeři budou zatím suverénní Orlicko-Třebovsko a právě Jaroměř.