Dorost získal čtyři body

V neděli 13. 10. 2019 odehrál dorostenecký tým další zápasy druhé ligy. Na domácí palubovce přivítal Rtyni v Podkrkonoší a Sokol Jaroměř.

První zápas proti Rtyni začal opatrně. První branka padla až v jedenácté minutě, když se prosadil Matouš Poláček. Do konce třetiny již žádná další branka nepadla. Druhou trefu si Letohrad schoval na konec 26. minuty, kdy se prosadil znovu Matouš Poláček. Malou chvíli po druhé brance šel Letohrad do čtyř, ale oslabení udržel. Třetí třetina začala lépe pro soupeře. Hned v první minutě snížil na rozdíl jediné branky. Poté domácí dostali výhodu dvou přesilových her, ale ani jednou nepotrestali. Tak měl slovo opět soupeř, kterému se ve 42. minutě podařilo srovnat. Žádná další branka již nepadla, a tak si oba týmy musely rozdělit body.

FBC LETOHRAD – OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 2:2 (1:0, 1:0, 0:2)

Branky: 11. Poláček (Kubelka), 26. Poláček (Šubert)

Sestava: Daniel Trejtnar (Vojta Krejsa) – Huslen Munkh-Erdene, Jakub Kalous, Adam Šubert, Jan Faltus, Tomáš Faltus, Štěpán Zamazal, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Matouš Poláček, Michal Lerch, Jan Moravec, Tomáš Dvořáček, Lukáš Majvald

Druhé utkání začalo opatrně. Několik náznaků šancí si připravila Jaroměř, ale letohradský brankář a jeho obrana byli vždy na místě. Svou snahu však zužitkovala v páté minutě, kdy šla do vedení 1:0. O minutu později šla Jaroměř do čtyř, čehož Letohrad bez okolků využil – 1:1, Matouš Poláček. Uplynulo přesně 29 vteřin a skóre se opět měnilo – 2:1 pro Jaroměř. Letohrad poté přidal na obrátkách, což přineslo tížené ovoce. Během 14. minuty dal dvě branky a poprvé v utkání byl ve vedení. Trefili se Albert Lepin a Adam Šubert. Druhá třetině i přes několik šancí na obou stranách branku nepřinesla. Na tu se čekalo až do 36. minuty, kdy se z přesilové hry prosadila Jaroměř. Letohrad to však nerozhodilo a v 39. minutě opět reagoval – brankou Adama Šuberta na 4:3. Jaroměř se snažila o vyrovnání, navíc v 43. minutě dostala výhodu přesilové hry. Tu však Letohrad ubránil a došel si pro důležité vítězství 4:3.

TJ SOKOL JAROMĚŘ – FBC LETOHRAD 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Branky: 7. Poláček (Šubert), 14. Kubelka (Lepin), 14. Šubert, 39. Šubert (Faltus Tomáš)

Sestava: Vojta Krejsa (Daniel Trejtnar) – Huslen Munkh-Erdene, Jakub Kalous, Adam Šubert, Jan Faltus, Tomáš Faltus, Štěpán Zamazal, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Davaajav Chuluuntsetseg, Matouš Poláček, Michal Lerch, Jan Moravec, Tomáš Dvořáček, Lukáš Majvald

Dorostenci tak získali čtyři body a jsou na druhém místě ligové tabulky, pouze o skóre za svým prvním dnešním soupeřem ze Rtyně. Další zápasy je čekají 27. 10. 2019 ve sportovní hale ve Skutči proti domácímu týmu a Vysokému Mýtu.