Jan Moravec: „Konec kvůli koronaviru mě štve“

Dorostenecký tým byl po 16 kolech na druhém místě 2. ligy dorostenců. Poté pak zaúřadovala koronavirová pandemie a sezona byla ukončena.

Tým si v těchto 16 zápasech připsal 11 výher, 1 remízu a 4 prohry. Na první Vysoké Mýto ztrácel pouze dva body.

Vítězem kanadského bodování celé soutěže se stal s 45 body letohradský Max Kubelka. Brankář Daniel Trejtnar byl naopak nejlepším v lize, co se týče brankového průměru na zápas.

Bodově úspěšnými byli také Albert Lepin (18 bodů), Matouš Poláček (17 bodů), Adam Šubert (17 bodů) a Tomáš Faltus (14 bodů).

Na dojmy ze sezony jsme se zeptali Jana Moravce, který je hráčem dorosteneckého týmu a zároveň správcem instagramového účtu FBC Letohrad.

Ahoj! Koronavirus Vám umožnil odehrát 16 kol ligy, po kterých jste skončili s 34 body na druhém místě. Jak sezónu hodnotíš?

„Ahoj. Za sebe sezónu hodnotím kladně, i když mě mrzí, že jsme přišli o možnost se porvat o první místo s Vysokým Mýtem. Myslím si, že většina zápasů povedla, a ty, co se nám nepovedly, jsme prohráli třeba jenom o gól. Další věc, která se mi letos líbila, byla to, že ani jeden hráč z pole nezůstal bez bodu, takže jsme se všichni na tomto úspěchu podíleli.“

Splnilo druhé místo předsezónní plány?

„Za mě určitě ano. Doufal jsem, že se budeme prát o čelo tabulky, a myslím, že se nám to povedlo.“

Jaký je Tvůj celkový názor na pandemický fenomén? Jak jsi prožíval, že ze dne na den skončil veškerý společenský život a celá florbalová sezóna se jako by vymazala?

„Štve mě to. Určitě bych byl rád, kdyby nic takového nebylo, nejen z hlediska toho, že se nesmíme potkávat, ale i z hlediska toho, že jak říkáš, se nám ukončila dobře rozjetá sezóna, ve které jsme měli šanci být první. Ale samozřejmě zdraví je přednější.“

Jak se těšíš na sezónu příští?

„Na příští sezónu se těším hodně, jelikož budu nastupovat už za juniorský tým. Tam se zase budu potkávat s těmi, co jsou o rok starší. Doufám, že se nám bude zase dařit jako letos. Další věc, na kterou se těším, je, že zase poznám jiné týmy ?.“

Post Author: Michal Vaňous