Muži A nestačili na Vysoké Mýto

Za podpory 80 fanoušků se v sobotu 2. 2. 2019 střetl FBC Letohrad s regionálním rivalem FTC Vysoké Mýto. Utkání hostila sportovní hala v Rokytnici v Orlických horách. Domácí měli Vysokému Mýtu co vracet, jelikož první letošní vzájemné měření sil skončilo přesvědčivou výhrou Mýta.

První třetina přinesla brankovou přestřelku. Nejprve se sedmé minutě dostali do vedení hosté, poté Petr Kminiak a Adam Gabris skóre přetočili na svou stranu. Konec třetiny ale patřil opět hostům, kteří ji nakonec vyhráli 4:3.

Na začátku druhé třetiny svou druhou brankou srovnal Gabris, ale poté Mýto odskočilo na rozdíl dvou branek. Druhá polovina třetiny přinesla několik vyloučení na obou stranách, které si nejvíce užil Jan Skalický. Nejprve využil přesilovou hru, poté v oslabení vyrovnal. Díky tomuto domácímu štírkovi se tak šlo do kabin za stavu 6:6.

Třetí třetina již bohužel patřila pouze hostům. I díky využití přesilové hry odskočili na rozdíl čtyř branek, na které již domácí FBC Letohrad nedokázal reagovat. Výsledkem je výhra Vysokého Mýta 10:6 a jejich druhá letošní výhra ze vzájemných zápasů.

FBC LETOHRAD – FTC VYSOKÉ MÝTO 6:10 (3:4, 3:2, 0:4)

Branky: 7. Kminiak (Náhlík), 9. Gabris (Skalický Jan), 18. Doleček Jiří (Kminiak), 24. Gabris (Skalický Jan), 37. Skalický Jan (Doleček Jiří), 40. Skalický Jan

Sestava: Dominik Moravec (Roman Doleček) – Ondřej Pokorný, David Derka, Petr Kminiak, Jan Matyáš, Jan Skalický, Roman Kristek, Vojtěch Marek, Vojtěch Náhlík, Adam Gabris, Marek Švec (C), David Lauterbach, Jiří Doleček

Komentář trenéra domácích, pana Petra Adamce: „Dnešní utkání jsme prohráli velkým množstvím individuálních chyb a jako obvykle tento komentář píšu k většině utkání z této sezony. Děkujeme soupeři za utkání a užijte si hezký zbytek víkendu.“

Komentář trenéra hostů, pana Jindřicha Večeře: „Dnes jsme vyhráli zaslouženě, zejména díky bezchybnému výkonu v závěrečné třetině. Děkuji našim fanouškům za podporu a hráčům soupeře za hru.“

Díky výhře se Vysoké Mýto posunulo na sedmou pozici, domácí FBC Letohrad zůstává devátý. Nyní si mužský A-tým užije dvoutýdenní pauzu a poté vyrazí na výlet do Jižních Čech, kde se střetne se Strakonicemi (16. 2. 2019) a Táborem (17. 2. 2019). Na utkání jste srdečně zváni.