Muži A ukončili sezonu na desátém místě

Uplynulý víkend sehrálo své poslední divizní zápasy mužské áčko. Soupeři jim byli tabulkoví sousedé, Třebíč a Jihlava. Již před zápasy bylo jasno, že tým může skončit nejlépe na devátém místě, nejhůře na místě jedenáctém.

V sobotní podvečer áčko přivítalo předposlední Třebíč B. Domácí se dostali do rychlého vedení, ale další průběh třetiny patřil hostům. Z 0:1 otočili na 4:1. Naštěstí před koncem třetiny snížil Vojta Marek, tak se šlo do kabin za stavu 2:4. Do druhé třetiny nastoupil Letohrad s novým brankářem. Tato změna vlila domácím novou krev do žil a v polovině čtvrté minuty to již bylo 5:4. Poté se oba týmy přetahovaly o vedení, až do stavu 7:8. Třetí třetina již přinesla zlepšenou hru domácích, otočení stavu a konečné tři body za výhru 11:8. Během utkání první dvě branky za A-tým zaznamenal David Derka!

FBC LETOHRAD – SNIPERS TŘEBÍČ 11:8 (2:4, 5:4, 4:0)

Branky: 3. Majvald (Skalický Jiří), 19. Marek (Hrdina), 21. Skalický Jan (Švec), 22. Doleček Jakub, 24. Derka (Pokorný), 32. Majvald (Skalický Jan), 40. Hrdina (Doleček Jiří), 41. Majvald (Skalický Jan), 52. Majvald (Marek), 60. Skalický Jan, 60. Derka

Sestava: Ondřej Vašátko (Dominik Moravec) – Petr Kminiak, Martin Kavka, Jiří Skalický, Matouš Hrdina, Jan Skalický, Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, David Derka, Adam Gabris, Marek Švec (C), František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Nedělní utkání s Jihlavou bylo přímým soubojem o deváté místo. Průběh utkání byl ze začátku velmi podobný utkání sobotnímu. Domácí se dostali do vedení, hosté poté otočili a na konci třetiny byli šťastnějším týmem, jelikož vedli 3:2. Druhá třetina patřila domácím, kdy dokázali otočit a až do konce třetiny si náskok pohlídat. Hned na začátku třetí třetiny Letohrad navýšil na 7:4 a zdálo se, že si kráčí pro tři body a deváté místo v tabulce. Hosté však zatnuli zuby a srovnali na 7:7. Do konce utkání zbývalo devět minut a začínalo se od znova. Na vyrovnávací branku však Letohrad reagovat hbitě. Stejně tak kontrovala Jihlava. 8:8. Na konci již to byl vabank, ve kterém uspěla Jihlava a radovala se z vítězství 9:8. Jak zaznělo z úst trenéra, Petra Adamce: „Tomuto utkání by slušela spíše remíza.“

FBC LETOHRAD – SK JIHLAVA 8:9 (2:3, 4:1, 2:5)

Branky: 10. Švec (Skalický Jan), 16. Skalický Jan (Majvald), 24. Majvald (Skalický Jan), 28. Náhlík, 34. Skalický Jan, 37. Pokorný (Gabris), 42. Náhlík (Baláš), 52. Švec (Skalický Jan)

Sestava: David Richter (Dominik Moravec) – Petr Kminiak, Vojtěch Náhlík, Jiří Skalický, David Lauterbach, Matouš Hrdina, Jan Skalický, Daniel Baláš, Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, David Derka, Adam Gabris, Marek Švec (C), František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček