Mužské áčko ani počtvrté nebodovalo

V neděli 6. 10. 2019 čekalo mužské áčko regionální derby proti Florbal Litomyšl. Jelikož měl Letohrad po třech odehraných zápasech nula bodů, určitě chtěl v tomto zápase bodovat.

V úvodu utkání byl aktivnější Letohrad, což vyústilo v první branku, kterou dal čerstvý otec Honza Skalický. Po minutě však domácí z dálky srovnali. V desáté minutě byl vyloučen Jirka Skalický a Litomyšl měla výhodu přesilové hry. Ta se jí vůbec nevydařila, hned po patnácti vteřinách faulovala, a šla do čtyřech také. Hra 4 na 4 více vyhovovala Litomyšli, která šla díky využitému brejku poprvé v zápase do vedení. Tato branka domácí tým nakopla a najednou měl více ze hry. Když už se čekalo, že se půjde do kabin, výjezdem zpoza branky a pěknou střelou se domácí prosadili ještě jednou.

Jak Litomyšl skončila první třetinu, tak začala i třetinu druhou. Aktivní hrou a v čase 21:30 čtvrtou brankou v síti Jirušky. Poté se hra na chvíli zklidnila, ale v 29. minutě se opět střelou po výjezdu prosadili Litomyšlští. 5:1. To již odnesl brankář Jiruška a vystřídal ho Roman Doleček. Mohlo být ještě hůře, když byl na začátku 35. minuty vyloučen Jirka Skalický. Obranná čtveřice Letohradu ale svou pevnost ubránila. Hned po konci přesilové hry měl Letohrad několik šancí, ale domácí brankář byl na místě. Konec třetiny však patřil zase domácím, kdy na 6:1 zvýšil Štěpán Švec.

Letohrad chtěl zápas ještě zdramatizovat a poprat se o své první body, ale byla do opět Litomyšl, kdo skóroval. Ve 44. minutě zvýšila už na 7:1. Poté byl vyloučen Adam Gabris a diváci chtěli další branku. Obranná čtveřice byla opět famózní, ale jen co Adam vrátil do hřiště, Litomyšl opět skórovala. Letohrad si poté vytvořil několik náznaků šancí, ale každá střela končila na blocích obránců. V čase 51:07 přidali domácí devátou branku, naneštěstí se začala blížit nepopulární desítka. Tu však Letohrad odvrátil, navíc v poslední minutě přidal čestnou branku Vojta Marek – v přesilové hře. Letohrad tak prohrál 9:2 a na první body si bude muset počkat minimálně do přespříštího víkendu.

FLORBAL LITOMYŠL – FBC LETOHRAD 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Branky: 4. Skalický Jan (Baláš), 60. Marek

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Adam Gabris, David Lauterbach, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Vojtěch Náhlík, Martin Kavka, Jakub Rajnštajn, Vojtěch Marek, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Jak již bylo zmíněno výše, Letohrad má stále 0 získaných bodů, a tak je v tabulce předposlední, před již padající Jihlavou (FBŠ). Další zápasy ho čekají 19. 10. 2019, kdy se doma v Rokytnici utká s Jihlavou (SK), a 20. 10. 2019 ve sportovní hale v Třebíči s Okříšky-MoBu.