Ohlédnutí za prvními dvěma turnaji starších žákyň

Starší žákyně FBC Letohrad zahájily první zápasy v Jablonném nad Orlicí

25. září 2021

FBC Letohrad – FBK Orlicko Třebovsko   6 : 6 (3 : 2)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková 3, Anna Šubertová, Tereza Luňáčková a Michaela Hysková po 1.

V letošním prvním ligovém zápase, jsme narazili na jednoho z nováčků soutěže, který má ovšem velmi široký kádr a také kvalitní zázemí pro trénink, navíc jsme s ním již změřili síly v přátelském zápase 23. června. Úvodní část zápasu byla zcela v řeži našich žákyň, které si precizní hrou vytvořily náskok 3 : 0. Opět se tedy zdálo, že utkání máme ve svých rukách a dokážeme si výhru pohlídat. Stačily ovšem tři standardní situace soupeře, kdy naše hráčky nepostavily ideálně obranou zeď, chvilková nekoncentrovanost, a zápas se začal dramatizovat. I přes herní převahu našeho týmu a více počtu střel na branku, jsme se s tímto soupeřem rozešli smírně 6 : 6. K plnému zisku bodů, nás mohou mrzet neproměněné jasné šance v závěru utkání a je nutné koncentrovat se plně po celou dobu zápasu, stejně jako v jeho úvodní části.

FBC Letohrad – IBK Hradec Králové        0 : 26 (0 : 15)

Branky vstřelily: 0

Hned v úvodním zápasovém turnaji jsme narazili na nejsilnější tým této ligové sezóny a na jasného favorita na celkové vítězství. Hráčky IBK spolu hrají pravidelně kolem 6 let a mají dlouhodobé zkušenosti z množství ligových zápasů. Po celý zápas byly herně lepším týmem, což dokázaly proměnit ve vysoké vítězství. Z těchto zápasů si můžeme vzít opravdu hodně a takové zkušenosti nás mohou posunovat dál po stránce individuálních dovedností a herní vyzrálosti. Také se musíme poučit ze zbytečných chyb při rozehrávce a nedůrazu v osobních soubojích.

FBC Letohrad – TJ Jablonné nad Orlicí     2 : 3 (2 : 1)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková 2.

V tomto regionálním derby jsme narazili na zkušeného soupeře a dlouhodobého účastníka ligy starších žákyň. Naše hráčky bez respektu vlítly na soupeřky a v první části jim byly více jak vyrovnaným soupeřem. Z herní převahy vytěžily nečekané vedení 2 : 0 a pokračovaly v pohledných kombinacích. Pak však soupeř začal hrát hodně do těla našich hráček a místy byly jejich zákroky za hranou pravidel. Z jedné takové akce, kdy soupeřka při hře u mantinelu hrubě prorazila nedovolenými zákroky naše dvě hráčky, soupeř z Jablonného snížil na 1 : 2. Rozhodčí tyto zákroky nechal bez povšimnutí a naopak trestal poněkud přísně daleko mírnější hru do těla od našich hráček.

Tento vývoj tvrdší hry hráček Jablonného a trend řízení utkání poznamenal naše hráčky ve druhé části hry. I přes jejich velkou snahu a obětavost dokázal soupeř dvěma góly utkání otočit ve svůj prospěch. V bojovném utkání jsme si vytvořili v závěru utkání jasnou příležitost ke srovnání skóre, ovšem střelu Terezy Filáčkové do prázdné části branky senzačně vyrazila koncem prstů domácí brankářka, které mohly jablonecké hráčky poděkovat za udržení jednobrankového vítězství.   

Starší žákyně si vezou z Dobrého cenný bod – 9. října 2021

Na zápasy do Dobrého jsme odjížděli oslabeni o tři klíčové hráčky a první brankářku, přesto jsme sehráli pohledná utkání a s touto absencí jsme se museli vyrovnat.

FBC Letohrad – HAGA Pardubice           4 : 4 (2 : 3)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková, Michaela Hysková, Anna Šubertová a Kateřina Zamazalová po 1.

S tímto tradičním účastníkem ligy starších žákyň jsme se střetli vůbec poprvé. Naše hráčky v úvodu utkání nebyly důrazné v osobních soubojích a ve hře před brankou a tak si soupeř vytvořil vedení 0 : 2. V další části jsme zpřesnili kombinační hru a tvořili akce z křídel až před branku Pardubic. Z mnoha šancí a tlaku se nám podařilo skórovat a minutu před koncem vyrovnat na 4 : 4. Remíza je určitě zasloužená za obětavou hru našich žákyň, které byly postupem času daleko důraznější v osobních soubojích.

FBC Letohrad – IBK Hradec Králové      2 : 16 (2 : 8)

Branky vstřelily: Anna Šubertová, Romana Valachová po 1.

Ve druhé konfrontaci s tímto soupeřem se nám podařilo jejich zkušené hráčky lépe pohlídat a díky důsledné osobní obraně jsme s nimi drželi skoro 10 minut vyrovnaný krok, kdy jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky 2 : 3. Pak se však ukázala větší herní zkušenost hráček IBK, precizní organizace hry, důraznější osobní obrana a blokování našich střel. V tomto utkání bylo pozitivní, že naše hráčky zlepšily kombinaci a důrazněji napadaly soupeřovi hráčky.

FBC Letohrad – FBC Dobré                     2 : 9 (0 : 3)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková 2.

S domácími hráčkami jsme v úvodní části hráli vyrovnané utkání. Rozhodlo však neproměňování šancí a také nedůraz v pokrytí prostoru před naši brankou. Bohužel z toho padly úvodní soupeřovi góly. Ve druhé části jsme otevřeli hru a byli nuceni hrát útočně, neměli jsme totiž již co ztratit. Limitovalo nás hodně neproměňování gólových příležitostí. Z následných brejků soupeře padly další branky. Po celou dobu utkání byla hra velmi vyrovnaná, rozhodlo však nedůsledné osobní pokrytí nejlepší hráčky FBC Dobré, která měla před naší brankou dost času na skórování. V závěru jsme ještě výsledek korigovali a ukázalo se nám, že s takovými soupeři se dá v příštích zápasech určitě hrát s lepším výsledkem.

Na závěr bych rád poděkoval všem hráčkám za předvedenou hru, obětavost a skvělý přístup. Holky si tyto zápasy poctivě odpracovaly.

Mgr. Petr Skulbaševský, FBC Letohrad – trenér starších žákyň.

Post Author: Ondřej Novotný